İmajını en çok geliştiren marka Hyundai

Hyundai, Amerika’nın en önemli otomotiv

18.05.2007 - 14:15 | MediaCat

Hyundai, Amerika’nın en önemli otomotiv danışmanlık şirketlerinden biri olan AutoPacific tarafından yapılan araştırmada, marka imajını en çok geliştiren marka seçildi.

AutoPacific’in internet üstünden yaptığı ve ABD’deki 9 üreticinin yer aldığı İmaj ve Düşünce İzleme Araştırması (Image and Consideration Tracking Research) için toplam 1.254 kişi oy kullandı.

Amerika’da üretim yapan Hyundai, General Motors, Toyota, Ford, Chrysler Group, Nissan, Honda, Volkswagen ve BMW’nin dahil edildiği araştırmada katılımcılara çeşitli sorular yöneltildi. En önemli soru, bu üreticiler hakkındaki düşüncelerinin geçen yılın aynı döneminden bu yana değişip değişmediği yönündeydi. Bu sayede üreticilerin imajıyla ilgili düşünce ve bakış açılarını içeren tam 5 binden fazla yorum elde edildi. Bu araştırma sonucunda da katılımcıların büyük bir bölümü Hyundai’yi, marka imajını son bir yıl içinde en çok geliştiren üretici olarak seçtiler.

AutoPacific yetkilileri, araştırmayla ilgili şunları söyledi: ‘Kendini en çok geliştiren üreticiler arasında Hyundai Motor Company’yi ilk sırada görmek bazılarımızı şaşırtabilir ancak çoğu kişi bu sonucun beklendiği gibi olduğunu söyledi. Hyundai’nin performansıyla ilgili yapılan yorumlar sonucu Hyundai markasının sürekli olarak gelişen tasarımı, yüksek dayanıklılık, kalite ve güvenilirlik, güçlü bir marka değeri ve üstün garanti programıyla bu sonuca ulaştığı açıkça görülüyor. Yapılan pozitif yorumlar, negatif yorumlara göre neredeyse dört kat daha fazlaydı. Bu da tüketicinin memnuniyetini gösteriyor’.

Hyundai Motor Amerika Stratejik Planlama ve Ürün Gelişimi Başkan Yardımcısı John Krafcik ise; ‘Hyundai, 2006 yılında J.D. Power and Associates’in Initial Quality Study (İlk Kalite Değerlendirmesi) araştırmasında üst sınıf olmayan markalar arasında ilk sırayı almıştı ve BusinessWeek dergisi tarafından ‘100 Global Marka’ arasında gösterilmişti. AutoPacific’in raporuna göre, dokuz üretici arasında Hyundai’nin fikir gelişimi açısından en iyi sonucu alması, kalite ve marka değerine kendini adayan Hyundai’nin imajını ne kadar geliştirdiğini ve bundan sonra da geliştirmeye devam edeceğini ispatlıyor’ dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.