Torunlar GYO’dan Halka Arz kampanyası

Altavia Türkiye, GYO Halka Arz kampanyası için fark edilmeyi sağlayacak bir strateji kurguladı...

05.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Altavia Türkiye, inşaat ve gayrimenkul yatırım ortaklıklarının reklam kampanyalarına hız verdiği dönemde Torunlar GYO Halka Arz kampanyası için fark edilmeyi sağlayacak bir strateji kurguladı. Kampanyanın Dünya Basketbol Şampiyonasının ardından hemen başlaması ve reklam algısının yükseltilmesi amacıyla hedef kitle arasında yüksek popülaritesi bulunan bir spor olan basketbol metafor olarak kullanıldı. Heyecan, istikrarlı büyüme ve başarının sunumu sportmen bir anlayış ile bütünleştirildi.

TV filminde ilgi çekici, etkileyici ama öğretmeyen, duygusal bağa vurgu yapılan bir ton kullanıldı, tüm diğer mecralarda ise daha ciddi bir tonda soyut her kavram, somut veri ile desteklenecek şekilde iletişim yapıldı.

Halka arz öncesi ve halka arz olarak iki fazda gerçekleştirilen kampanyada halka arz öncesinde Torunlar GYO varlıklarına yönelik bilinirliği artırmak, halka arz döneminde ise talep toplama zamanlamasını vurgulamak amaçlandı. Halka Arz kampanyası TV filmi 26 Eylül itibariyle yayına girdi.

Ajans: Altavia Türkiye
Yaratıcı Yönetmenler: Derya Erkenci, Aydan Karataş
Marka Ekibi: Ayşe Musal, Özge Kaner
Stratejik Planlama: Cihan Aksoylu
Prodüksiyon Şirketi: Kala Film
Kullanılan mecralar: Televizyon, Gazete, Radyo, Açıkhava, İnternet

Reklam filmini izlemek için tıklayınız…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.