MediaCat

Tohum Otizm Vakfı’ndan “farklı bir okul”

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu dijital dünyada otizme mavi ışık yakmaya hazırlanıyor.

Tohum Otizm Vakfı’ndan “farklı bir okul”

California Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre Minecraft, otizmli çocukların eğitiminde yardımcı bir teknoloji olarak olumlu sonuçlar veriyor. Bu veriden yola çıkan Tohum Otizm Vakfı, bu yıl 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde özel bir projeye imza attı: Farklı Bir Okul.

Proje kapsamında Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’nun binası gerçek mimari planına sadık kalınarak Minecraft oyunu içerisinde inşa edildi. Ardından, okul özel bir sunucuya taşınarak öğrencilerin siber zorbalığa maruz kalmadan Minecraft’tan faydalanabilecekleri bir alan yaratıldı.

Farklı Bir Okul projesi kapsamında 2 Nisan itibarıyla açılışı yapılan Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’ndaki dersler için sürdürülebilir bir özel bir eğitim programı hazırlandı. Eğitim programı danışmanlığını Bager Akbay’ın üstlendiği projede bir yıla yayılan bir eğitim programı gerçekleştirilecek. Teknoloji okur yazarlığı, Minecraft’ın yaratıcı modunda yapılabilecekler, 3D printer ile heykel ve resim ve giriş seviyesinde kodlama gibi konuların yer alacağı eğitim programı mayıs ayında başlayacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.