TNT yayında, CNN Türk frekansını devretti

Doğan Yayın Holding ve Turner Broadcasting System'in kurduğu ve genel müdürlüğünü

04.03.2008 - 10:54 | MediaCat

Doğan Yayın Holding ve Turner Broadcasting System’in ortak kurduğu TNT yayına başladı. TNT’nin yayın hayatına başlaması nedeniyle CNN Türk, karasal frekansını TNT’ye devretti.

Doğan Yayın Holding ve Turner Broadcasting System’in kurduğu ve genel müdürlüğünü Efe Önbilgin’in yaptığı TNT karasal ve kablolu yayında CNN Türk’ün frekansını kullanarak 3 Mart’tan itibaren yayınına başladı. TNT, tıpkı CNNTÜRK’te olduğu gibi bütün ülkeye yayın yapacak.

İlerleyen günlerde çift dil seçeneği ve stereo ses kalitesiyle yayın yapması planlanan TNT, Türksat 2A uydusu üzerinden şifresiz olarak izlenebilecek.

TNT kanalı Amerika dışında – aynen CNN’de olduğu gibi – yalnızca İspanya’da yayında. Bu 2 ülke ve bunlara yeni eklenecek olan Türkiye dışında TNT kanalı, Avrupa ve Asya’da TCM (Turner Classic Movies) adı altında yayın yapmakta ve güncel yayınlara yer verecek olan TNT’nin aksine yalnızca klasik filmlere yer vermekte.

Kaynak: Haber7

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.