Times Meydanı’nda meta-yılbaşı heyecanı

Evde tombala oynayıp kabak tatlınıza gömülürken Times Meydanı’na ışınlanmak istemez miydiniz?

31.12.2021 - 17:01 | Ceren Berfin Beyazdağ

Times Meydanı'nde meta-yılbaşı heyecanı

Uzakları yakın eden, sosyal açlığımızı gidermeye cevap arayan metaverse, yılbaşında da bizleri eğlenceden mahrum bırakmıyor. Dünyanın kripto para devlerinden Digital Currency Group (DCG), “Pandemi ve ekonomik çalkantılarla 2021’e (muhtemelen) evde veda edeceğimiz bugünü Times Meydanı’nda geçirmek istemez miydiniz?” sorusuna cevap bulmak üzere Manhattan’daki One Time Square’in sahibi emlak şirketi Jamestown ile işbirliği kurdu. Şubat 2020’de blokzincir merkezli sanal bir dünya olarak ortaya çıkan Decentraland, bu yılbaşı Times Meydanı’na ev sahipliği yapacak.

Bugün “MetaFest 2022″ partisiyle Decentraland’de açılacak meydanda, dünyanın her yerinden sanal ziyaretçileri birbirinden sürükleyici oyunlar, konserler ve teras partileri bekliyor. Bugünkü programın en heyecan verici kısımlarından biri ise Times Meydanı’nda her yılbaşı gerçekleşen Times Square Ball Drop’ın MetaFest 2022’de de yer alacak olması.

DCG’nin emlaktan sorumlu genel müdürü Simon Koster’a göre metaverse, emlak sektörünün gelecekteki akıbetini belirleyen en büyük faktör olacak. Elbette ki gerçek yaşam, sanalın yerini alamaz fakat Koster, metaverse’ün uzakları yakın etme vaadinin özellikle pandemi sebebiyle sosyal etkileşime aç olan bizleri cezbedeceğine inanıyor. Nitekim, pandemiden itibaren The Sims, Roblox ve benzeri oyunların yükselişe geçmesi de bu hipotezi destekliyor.

Times Meydanı’nın Decentraland’de yer alacağı, Paris Hilton’ın Roblox’ta DJ performansı sergileyeceği meta-yılbaşı, tüm heyecanıyla ve ilginçliğiyle sizi bekliyor. MetaFest 2022’ye VNYE (Virtual New Year’s Eve) internet sitesinden veya mobil ve masaüstü uygulamalarından giriş yapabilirsiniz.

Kaynak: Ad Age, Bloomberg

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.