Time Warner ve Adobe yeni nesil medya anlaşması yaptı

Adobe ve Time Warner'ın üç firması (Turner Broadcasting System, Warner Bros Entertainment ve Home Box Office) yeni nesil video...

12.03.2009 - 09:45 | MediaCat

Adobe ve Time Warner’ın üç firması (Turner Broadcasting System, Warner Bros Entertainment ve Home Box Office) yeni nesil video ve zengin medya deneyimlerinin geliştirilmesi konusunda işbirliğini teşvik edecek stratejik bir anlaşma imzaladı. Firmalar bu anlaşma ile, içeriğin ortaya çıkartılıp, gelir üretmesi amacıyla dijital hak yönetimi, metaveri ve izleyici ölçümü çözümlerinin web ve masaüstü ortamlarında geliştirilmesini hızlandırmak için de işbirliği içinde olacaklar. Time Warner müşterileri için farklı deneyimler sağlamak üzere Adobe Flash Platformu ve video çözümlerini kullanmayı hedefliyor.

Yeni ve Etkileyici Yöntemlerle İzleyicilere Ulaşmak

Turner, Warner Bros. Entertainment ve HBO, zengin ve etkileyici deneyimlerin Adobe teknolojilerini kullanarak Web üzerinden sunulmasında ön saflarda yer alıyor. Şu anda bir çok farklı Turner Web sitesinde Adobe Flash Platformu kullanılıyor. Warner Bros. Entertainment, izleyicilerine bir çok TV şovunun ve bölümünün tamamını www.thewb.com adresi üzerinden çevrim içi izleme imkanı sunuyor. Warner Bros. Entertainment’ın sitesi www.warnerbros.com’da izleyiciler geniş bir film kataloğunda arama yapabilecekleri gibi mevcut ve gösterime girecek filmlerin fragmanlarını da izleyebiliyorlar. HBO www.hbo.com sitesi de Adobe Flash Platformunu kapsamlı bir şekilde kullanmaya başlayacak. Gerçekleştirilen stratejik anlaşma ve ortak projeler sonucunda Adobe, Turner, Warner Bros. Entertainment ve HBO, tüketicileri video içeriğiyle her yerde, her cihazdan ve her zaman buluşturabilmeyi amaçlıyorlar.

Planlamadan İzlemeye kadar Kapsamlı bir Çözüm

Adobe, standart video çalışmaları, ses ve interaktif medya yaratımında kullanılan Adobe Flash Professional’ın da içinde bulunduğu Adobe Creative Suite Production Premium yazılımı ile video için kapsamlı bir iş akışı sağlıyor. Dağıtım için Adobe, devrim niteliğindeki uygulamaların, içeriğin ve videonun Web üzerinden iletiminde bir standart olan Adobe Flash Platformunu sunuyor. Adobe Flash Player internete bağlı bilgisayarların yüzde 98’inden fazlasında kurulu ve dünya çapındaki Web videolarının yüzde 80’inden fazlası Flash formatında dağıtılıyor. Son olarak, Adobe Flash Media Rights Management Server yazılımı, içeriğin Adobe Flash Player kullanılarak Web üzerinden dağıtılmış olmasına ya da Adobe Media Player ile Adobe AIR yazılımı kullanılarak yerel masaüstünde oynatılmasına bakılmaksızın, içerik sağlayıcıların içeriklerini korumasına ve medya içeriğinin kontrol edilmesine yardım ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.