Time Dergisi’nin tartışma yaratan ‘reklam’ kapağı

Son yıllarda iyice artan felaket senaryoları Time Dergisi'nin kapağında "World Stands On The Brink" (Dünya pamuk ipliğine bağlı) başlığıyla yayınlandı.

15.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Son yıllarda iyice artan felaket senaryoları Time Dergisi’nin kapağında "World Stands On The Brink" (Dünya pamuk ipliğine bağlı) başlığıyla yayınlandı. Bu kapak felaket senaryolarını anlatmak için değil Call of Duty oyununun son versiyonundan bahsetmek için yaratıldı.

Call of Duty oyununun son versiyonunu sipariş edenlere gönderilen bu hayali Time Dergisi kapağı genç erkek okuyuculara dergiyi tanıtmak ve ilgilerini çekmek için hazırlanmış.

Sosyal mecralarda tartışılan Time Dergisi tanıtımı bazılarına göre tam bir facia. Mesela bir yorumcu "Bu kampanya tüketiciliğin ve reklamcılığın düşebileceği en kötü durum, alakasız bir gruba ulaşma çabası". demiş. Bazıları ise Time Dergisi’nin çok zor ulaşabileceği bir kitlenin dikkatini çekmesi bakımından başarılı bir kampanya olarak değerlendirmiş.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.