TikTok’tan karantina karanlığına biraz ışık

TikTok'un Birleşik Krallık pazarı için hazırladığı ilk televizyon reklamı yayında.

13.05.2020 - 12:10 | Arzu Nilay Kocasu

Karantina günlerinin revaçtaki sosyal medya uygulamalarından TikTok, Birleşik Krallık’taki hedef kitlesi için hazırladığı ilk televizyon reklamını yayınladı. TikTok kullanıcılarının karantina döneminde ürettikleri içeriklerde oluşan 60 saniyelik reklamda Little Mix, Tinie Tempah, Tom Daley ve Gordon Ramsey gibi isimler yer alıyor.

Mayıs ayı için hazırladığı geniş çaplı bir dijital iletişim kampanyası kapsamında yayınlanan reklam filmini takiben, TikTok, gelecek haftalar boyunca her gün farklı bir yıldız ismi canlı yayında ağırlayacak. İçerik üreticileri ve meşhur simaların platformun canlı yayın özelliğini karantina sürecindeki rutinlerine dair içgörü sunmak için kullanacakları kampanya hakkında konuşan TikTok Marka ve İşbirliği Pazarlaması Başkanı Jana Ulaite şu sözleri söylüyor:

“Bu kampanya TikTok’taki içerik üreticilerinin eğlenceli ve pozitif ruh hallerine odaklanarak bu zor zamanlarda TikTok’ta gördüğümüz harika içeriği gözler önüne sermeyi amaçlıyor. Dolayısıyla, ister bir meydan okuma ister dans eden bir kedi olsun; TikTok topluluğunun yaratıcılığını gösterebilmeyi ve izleyicilerin hayatlarına bir nebze de olsa neşe getirmeyi umuyoruz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: TikTok
  • Reklam Ajansı: Social Lab
  • Yapımevi: Agile Films
  • Yönetmen: Zac Ella
  • Medya Ajansı: PHD UK
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.