TikTok video sürelerini uzatıyor

Platformda maksimum 60 saniyeyle sınırlandırılan video süreleri 3 dakikaya uzatılacak.

02.07.2021 - 17:04 | Simge Şenses

TikTok video sürelerini uzatıyor

Bugüne dek videolara 60 saniye sınırı uygulayan TikTok, bu sınırı genişleterek daha uzun videoları kucaklama kararı aldı. Şirket, bugün yaptığı açıklamada birkaç aydır çeşitli içerik oluşturucularla test ettiği 3 dakikaya kadar uzunlukta videolar oluşturma seçeneğini genel kullanıma sunacağını duyurdu.

İlk etapta platformda yalnızca 15 saniyelik videoların yayınlanmasına izin veren TikTok, bir süre sonra bu sınırı 60 saniyeye yükseltmiş ve bu format Snapchat Spotlight ve YouTube Shorts gibi rakipleri tarafından kopyalanmıştı.

Şirketin açıklamasına göre videoları 3 dakikaya uzatma kararının arkasında, yemek pişirme ve makyaj videoları, eğitici içerikler ve eğlenceli skeçler çekerken daha fazla zaman ve esnekliğe ihtiyaç duyduğunu ifade eden içerik oluşturucularından gelen geribildirimler yer alıyor.

Platform, pazardaki esas avantajının yalnızca video süresi değil; kapsamlı özel efektleri, AR araçları, geniş müzik kataloğu ve yaratıcılar arasında etkileşimi teşvik eden özelliklerinin bir bileşimi olduğuna inanıyor. Yine de TikTok, bu hamlesiyle büyümesi konusunda halihazırda endişe duyan YouTube karşısında daha da dişli bir rakip haline gelecek gibi görünüyor.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.