Messi-Kobe kapışmasının viral sonuçları

'Yıldızlar bir araya gelince ne olur?' sorusunun cevabını yine THY veriyor.

11.04.2013 - 11:04 | Ali Kuru

THY'nin süper viralinin perde arkası

Geçtiğimiz Aralık ayında ilk kez yayınlanan ve Kobe Bryant ve Messi‘yi karşı karşıya getiren reklam filmi birçok kişiye göre yılın en önemli işlerinden biriydi. Peki, iki süper yıldızın kabindeki küçük bir çocuğun kalbini kazanmak için giriştikleri eğlenceli mücadeleyi anlatan film bu başarıya nasıl ulaştı? Yanıtlar THY‘nin yayınladığı ‘What happens when stars align?’ (Yıldızlar bir araya gelince ne olur?) adlı infografikte.

Yayınlanmasının ardından geçen beş günlük süre içinde Youtube’da 20 milyonun üzerinde bir izlenme sayısına ulaşan video, Facebook ve Twitter üzerinde de yayılmış ve viral bir patlama yaratmıştı. Bu noktada interneti alt üst eden Gangnam Style fenomeninin aynı rakama bir ay içinde ulaştığını belirtmekte fayda var.

Kobe vs. Messi reklamının geçtiğimiz günlerde 100 milyon izlenme sayısına ulaşması ile birlikte THY tarafından bir infografik yayınlandı. Son dönemin en büyük sosyal medya etkisini yaratan reklamın başarısına ilişkin detaylar bu infografikte.

İnfografiğin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü haline ulaşabilirsiniz.

THY'nin süper viralinin perde arkası

Haluk Kasarcı
(kaynak: mashable)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.