THY yönetim kurulu başkanı istifa etti

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu görevinden ayrıldı.

06.04.2015 - 15:11 | MediaCat

THY yönetim kurulu başkanı Hamdi Topçu istifa etti.

Türk Hava Yolları’nda (THY) 2010’dan beridir yönetim kurulu ve icra komitesi başkanı pozisyonunda yer alan Hamdi Topçu, bugün itibari ile görevinden ayrıldı.

Hürriyet’in haberinde THY genel müdürlük binasında saat 14.00’te başlayan THY genel kurulu toplantısı devam ederken yönetim kurulu başkanı Hamdi Topçu’nun istifa ettiğinin açıklandığı belirtiliyor. Genel kurulda Topçu’nun yerine yeni bir yönetim kurulu başkanının seçilmesi bekleniyor.

THY yönetim kurulu başkanı Hamdi Topçu istifa etti

Hürriyet, yönetim kurulu üyelerinden Naci Ağbal’ın 10 Şubat’ta milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinden sonra THY yönetiminde önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çekiyor. Gazete, 2014 yılında Cemal Şanlı ve Mehmet Nuri Yazıcı’dan boşalan yönetim kurulu üyeliklerine İlker Aycı ve Arzu Akalan getirildiğini hatırlatıyor. Haberde, aynı zamanda TÜRGEV’in de başkanı olan Arzu Akalın’ın kurumsal yönetim komitesi başkanı olarak, İlker Aycı’nın ise denetimden sorumlu komite üyesi olarak göreve başladığı belirtiliyor.

Yine, 2015 Mart ayında sonradan DHMİ Genel Müdürlüğü’ne atanan Serdar Hüseyin Yıldırım’ın, bağımsız üye olarak THY yönetimine girdiği de haberde paylaşılan detaylar arasında yer alıyor. Hürriyet’in haberinde, bu atamadan kısa süre sonra Ensar Vakfı Genel Başkanı ve AKP İstanbul il genel meclis üyesi İsmail Cenk Dilberoğlu’nun ve Ogun Şanlıer’in yine aynı statüde THY yönetimine atandığına yer veriyor.

Kaynak: Hürriyet