The One Show 2022 kısa listelerinde Türkiye’den 6 iş

The One Show 2022'de ödül için yarışacak çalışmalar belli oldu.

06.04.2022 - 15:08 | Sencer Uçar

The One Show özel ödülleri NFT oldu

Reklamcılık, etkileşim, tasarım ve markalı eğlencenin en yaratıcı işlerinin değerlendirildiği The One Show’da ilk elemeyi geçerek kısa listeye kalan işler açıklandı.

52 ülkeden 4 bin 374 çalışmanın kısa listede boy gösterdiği The One Show 2022’de ülkeler arasında ilk sıraya bin 766 çalışmayla ABD yerleşti. Almanya’dan 312, Kanada’dan 309, Birleşik Krallık’tan 281 ve Fransa’dan 208 çalışmanın ödüle aday gösterildiği listede Türkiye’den 6 çalışma yer aldı.

VMLY&R Istanbul imzalı The Rainbow Hack, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Derneği’nin TBWA\Istanbul ve Public Film imzalı çalışması Görünmez Dilekçeler (Invisible Petitions) ve Havas Turkey tarafından hazırlanan Çare Biziz (Too Close to Home), Mars Can Wait, Yarının Suyu (Water for Tomorrow) ve Bir Su Hikâyesi (Our Connection to Water) bu yıl The One Show’da ödül için yarışacak.

Altın, Gümüş, Bronz Kalem ya da Başarı Ödülü kazanan finalistler bu ay içerisinde açıklanacak. The One Show 2022 ödül töreni Creative Week kapsamında 20 Mayıs tarihinde New York’ta düzenlenecek.

The One Show’da geçtiğimiz yıl Türkiye’den yedi çalışma kısa listeye kalmış, Finish Su Endeksi ve Kuşlar Geri Dönüyor işleriyle Havas Turkey organizasyondan beş ödülle dönmüştü.

The One Show 2022’de Türkiye’den ödül için yarışacak çalışmalar ve kategorileri şöyle:

#BirlikteRengarenk (The Rainbow Hack)

Reklamveren: Change.org Türkiye, Hayata Destek, Uluslararası Af Örgütü, Greenpeace Türkiye, Eşit Haklar İçin İzleme Derneği (ESHİD), Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
Ajans: VMLY&R Istanbul
Kategori: Out of Home (Billboards & Transit – Series), Fusion Pencil

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.