The Global Awards finalistleri açıklandı

MediaCat ve Digital Age’in temsilcisi olduğu New York Festivalleri'nin düzenlediği ve dünyanın en iyi sağlık sektörü...

08.12.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat ve Digital Age’in temsilcisi olduğu New York Festivalleri’nin düzenlediği ve dünyanın en iyi sağlık sektörü iletişim çalışmalarının ödüllendirildiği The Global Awards 2010 yarışma finalistleri açıklandı. Bu yıl New York’ta ve Sidney ‘de gerçekleşecek ödül törenlerinden ilki gerçekleşti. 6 Aralık’ta New York, ödül törenine ev sahipliği yaptı.

Kazanan çalışmalar The Global Awards Yönetim Kurulu Üyesi Michael Demetriades ve The Global Awards Kurul Danışmanı & Araştırma Jürisi Başkanı ve DraftFCB Sağlık Hizmetleri Şirketi Başkanı & Sanat Yönetmeni Tom Domanico’nun da katılımıyla galeride sergilenirken ödüller de sahiplerini buldu.

“Dünyanın En İyi Sağlık Reklamı” Taxi Canada’nın Viagra için yaptığı “Antiquing/Strolling/Reading” reklam filmi seçildi. Ödülü almaya gelen Taxi Yaratıcı Grup Başkanı Steve Mykolyn, bu ödülü kazanmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi.

McCann Healthcare Worldwid, Saizen için hazırladığı “It’s Easy” (easy pod) Merck Serono ile  Grand Global ödülüne layık görüldü. Ödül kazanan video insan büyüme hormonunu yönetmek üzere dizayn edilmiş basit bir iletim cihazını konu ederken genç bir kızın dans ederek kadınlığa evrilişini gösteriyor.

2010 Global Awards Büyük Jürisi dünya çapında 17 ülkeyi ödüle layık gördü. ABD 10 Global ödül alırken, İngiltere 5 ödül kazandı. Belçika, Almanya, Hindistan, İtalya, İspanya, İsviçre  de ödüle hak kazanan ülkeler arasında yer aldı.

The Global Awards 2010’un ikinci ödül töreni ise 8 Aralık’ta Sidney ‘de gerçekleşecek.