Temmuz ayında magazin gündemindeki isimler

Temmuz ayının en çok konuşulan ünlüsü sosyal medyada yayınladığı fotoğraflarıyla büyük bir çıkış yakalayan Hilal Cebeci oldu.

03.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin, her ay düzenli olarak hazırladığı ayın magazin gündemi raporunun sonuçlarına göre; Temmuz ayının en çok konuşulan ünlüsü sosyal medyada yayınladığı fotoğraflarıyla büyük bir çıkış yakalayan Hilal Cebeci oldu. En medyatik ünlüler listesinde Hilal Cebeci’yi, sürpriz evlilikleri ile magazin dünyasına bomba gibi düşen Ali Taran ve Ayşe Özyılmazel ikilisi takip etti.

Zirvenin yolu twitter’dan geçti

MTM tarafından her ay düzenli olarak hazırlanan “ayın magazin gündemi” raporunun sonuçlarına göre; Temmuz ayının en çok konuşulan ünlüsü, Twitter’da paylaştığı iç çamaşırlı resimleriyle ilgi çeken Hilal Cebeci oldu. Takipçilerine “pampişlerim” diye hitap etmesi ve özel hayatını deşifre etmesi nedeniyle yakın markaja alınan Cebeci’nin medya yansımaları, bir önceki aya oranla 29 kat artış gösterdi. Twitter’daki şöhreti ile bir anda medyanın en gözde ismi haline gelen Cebeci, aylardır listelerde ilk sıralarda yer bulan pek çok ünlü ismi geride bırakarak, zirveye yerleşti. Temmuz ayında toplam 3 bin 201 habere konu edilen Cebeci’ye, TV ekranları ise 7 saat süreyle yer verdi.

Ali Taran Ayşe Özyılmazel evliliği gündeme oturdu

MTM’nin aynı raporuna göre, Ali Taran ve Ayşe Özyılmazel’in sürpriz evlilikleri, geçtiğimiz ayın en çok konuşulan bir diğer olayı oldu. Köşe yazarlarının da ilgi gösterdiği çift, sürpriz bir yükseliş yaşayarak, ayın en çok konuşulan ünlüleri listesinde üst sıralara yerleşti. Haber sayısı 11 kat artış gösteren Ali Taran, ay boyunca toplam 2 bin 840 haber/yazıda yer bulurken, Ayşe Özyılmazel’in reytingi sekiz katına çıktı.

Tarkan konserleriyle gündemde

Temmuz ayında 10. Fanta Gençlik Festival’i kapsamında çeşitli illerde konser veren Tarkan, 13 şehit haberini öğrenince Trabzon konserini erken bitirmesi nedeniyle sıkça gündeme geldi. Duyarlı davranışıyla takdir toplayan Megastar, gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde toplam 2 bin 29 kez haber oldu.

Sağlık sorunları nedeniyle iki yıldır konserlerine ara veren Sezen Aksu, açık hava konserleriyle magazin basınının yakın takibine girdi. Harbiye Açıkhava’da sahne alan Aksu, 13 şehidimiz için isyan etmesi ve terörü kınayan konuşmalarıyla basında sıkça yer aldı. Ay boyunca 1.556 haber ve yazıda yer bulan Minik Serçe’ye ilgi yüzde 82 artış gösterdi.

Demet Akalın’ın gafı ilgi çekti

Geçtiğimiz ayın en çok dikkat çeken bir diğer ismi, Demet Akalın’dı. 52. Uluslararası Akşehir Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında konser veren Akalın, konser sırasında yaptığı gaf ile magazin basınının ilgi odağı oldu. Akşehir Kaymakam’ına “amca” diye hitap ederek konserini dinlemediğini belirten Akalın, kaymakamın konseri terk etmesiyle basının yakın markajına girdi. Ay toplamında 1.293 haber/yazıda bahsi geçen Akalın’a ilgi, önceki aya göre yüzde 65 oranında artış gösterdi.

İŞTE TEMMUZ AYINDA MEDYANIN EN ÇOK KONUŞTUĞU ÜNLÜLER:

1. Hilal Cebeci (3.201 haber/yazı)

2. Ali Taran (2.840 haber/yazı)

3. Ayşe Özyılmazel (2.838 haber/yazı)

4. Tarkan Tevetoğlu (2.029 haber/yazı)

5. Sezen Aksu (1.556 haber/yazı)

6. Acun Ilıcalı (1.454 haber/yazı)

7. Ajda Pekkan (1.328 haber/yazı)

8. Demet Akalın (1.293 haber/yazı)

9. Hülya Avşar (1.173 haber/yazı)

10. İbrahim Tatlıses (985 haber/yazı)

*MTM Medya Takip Merkezi’nin, Temmuz ayında 2 bine yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.