TEMA Vakfı’na yeni genel müdür

Vakfın genel müdürlük görevine atanan isim belli oldu.

18.10.2017 - 11:39 | MediaCat

TEMA Vakfı'na yeni genel müdür

Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kurulan TEMA Vakfı‘nda genel müdürlük görevine Oben Akyol atandı.

Akyol’un bilgi birikimi ve deneyimiyle vakfa önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyleyen TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç atamayla ilgili “Kendisi ile Fıstığımız Bol Olsun gibi önemli bir projemizde uzun süre birlikte çalışmıştık. Vakfımızı tanıyan değerli bir ismin ekibimize katılarak çalışmalarımıza profesyonel katkı sağlayacak olmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu görevlendirmenin gelecek dönemde TEMA Vakfı’nın gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” yorumunda bulunurken Oben Akyol, TEMA Vakfı’ndaki görevi hakkında şu sözleri söyledi:

“25 yıldır bu topraklarda umut yeşerten TEMA Vakfı’nın yeni genel müdürü olarak göreve başlamaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Ülke genelinde 650 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nda, tüm bilgi birikimimi ve deneyimimi başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkların korunması için kullanacağım.”

TEMA Vakfı'na yeni genel müdür

TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç

ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden mezuniyetinin ardından Akdeniz Agronomi Ensititüsü’nde (Institut Agronomique Mediteranéen) gıda ekonomisi üzerine yüksek lisans yapan Oben Akyol aynı enstitüde araştırma görevlisi olduktan sonra 1996’da ürün müdürü olarak Nestlé’de göreve başladı. Kariyeri süresince Nestlé Türkiye çatısında farklı görevler üstlenen Akyol TEMA Vakfı Genel Müdürü olarak göreve başlamadan önce Nestlé Türkiye Çikolata Grubu Genel Müdürü olarak çalışıyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.