Televizyon keyfi hayatın akışına uyacak

D-Smart BLU, televizyon keyfine özgürlük getirmeyi amaçlıyor.

29.07.2013 - 09:01 | Tuğba Özögretmen

Tabletin reklam standartları belirlendi

D-Smart Pazarlama Grup Başkanı Didem Aksoy ile her an her yerde televizyon izletme iddiasında olan yeni hizmetleri D-Smart BLU‘nun detaylarını konuştuk.

D-Smart BLU hizmetinin içeriği nelerden oluşacak, ne yönde şekillenecek?

D-Smart’ın daima en iyisini sunma hedefiyle yaptığı teknoloji yatırımlarının en son halkası olan D-Smart BLU, televizyon keyfine özgürlük getirmeyi amaçlıyor. Televizyon ekranına bağlı kalmadan, internet bağlantısı ile bilgisayardan, tabletten ve cep telefonundan; film, yerli ve yabancı dizi, yaşam, spor, belgesel, çizgi film gibi 3 bine yakın içerik istenilen zamanda izlenebiliyor.

“Amacımız televizyon keyfini özgür kılmak”

D-Smart BLU kapsamında 7’si HD olmak üzere 30’dan fazla kanal canlı olarak takip edilebiliyor ve canlı yayınlar 48 saat geriye dönük olarak izlenebiliyor. UEFA ve Şampiyonlar Ligi canlı maç yayınları; en yeni filmler, belgeseller, popüler yabancı diziler, kaçırılan yerli diziler D-Smart BLU ile her an ulaşılır durumda. Sporseverler için NBA, Formula 1, MotoGP, Türkiye Voleybol Ligi, WWE gibi zengin spor içeriğimize İspanya Ligi La Liga ve Avrupa Basketbol Ligi Euroleague maçlarını da ekledik. Amacımız televizyon keyfini özgür kılmak, her an yanlarında taşıyabilecekleri bir keyif haline getirmek. İzleyicilerimizin beğenisi bizim bundan sonraki çalışmalarımıza da yön verecektir.

BLU’dan kimler faydalanabiliyor?

D-Smart BLU herkese açık olarak sunduğumuz bir hizmet. Tabii ki, D-Smart aboneleri D-Smart BLU hizmetimizi ayrıcalıklı olarak kullanma avantajına sahipler. Ancak D-Smart BLU’dan faydalanabilmek için D-Smart abonesi olma şartı yok. Herkes faydalanabiliyor, tamamen özgür bir platform. İnternetinden kopamayanlar, internetten maç, film, dizi, belgesel izlemeyi tercih edenler ya da evinde televizyonunu paylaşamayanlar, ikinci bir uydu alıcısı istemeyip maçları, programları takip etmeyi tercih edenler için D-Smart BLU vazgeçilemez özellikler barındırıyor. Ayrıca seyahat edenler, yazlığa gidenler, çocukları için çizgi film arayan anneler de D-Smart BLU ile özgürleşecekler. Özellikle çağdaş kent ve iş yaşamının hızlı, yoğun temposu içinde kendi zamanını daha verimli kullanmak isteyenler için D-Smart BLU çok büyük bir kolaylık.

D-Smart BLU kullanıcı dostu bir uygulama mı? İzleme kalitesi ne kadar iyi?

D-Smart BLU, kullanıcıların bilgisayardan, tabletten ve cep telefonundan benzer bir kullanıcı deneyimi yaşamaları hedeflenerek tasarlandı. Bu açıdan bakıldığında bilgisayar üzerinden D-Smart BLU kullanan bir kullanıcı tableti veya cep telefonu üzerinden giriş yaptığında da paralel tasarımlarla karşılaşıyor ve aradığı içeriği kolayca bulabiliyor, rahatça izleyebiliyor.

D-Smart Pazarlama Grup Başkanı Didem AksoySeçme özgürlüğünü tamamen izleyicimize bırakıyoruz. Binlerce programın içinden filtreleyerek istenilen programın seçilmesi mümkün, sadece romantik film seyretmek isteyenler filtreleyerek istediği film alternatifine ulaşabiliyor.

D-Smart olarak HD kalitemizi D-Smart BLU’da da devam ettiriyoruz. D-Smart BLU altyapı teknolojisi itibarıyla, kullanıcılarımızın internet bağlantı hızları dahilinde HD yayınları kesintisiz izleyebilmelerine olanak tanıyor. İnternet hızları düşse dahi yayın kesilmeksizin izleme keyfi devam ediyor.

Bu hizmeti muadillerinden ayıran özellikler neler?

D-Smart içeriği, teknolojisi ve yayın kalitesi ile fark yaratan bir platform. Aynı özellikleri D-Smart BLU hizmetimize de yansıtmayı ve bu hizmeti tamamen özgür kılmayı, herkesin erişebileceği bir platform yaratmayı hedefledik. İnternet ortamında çok çeşitli içeriğe, üstelik HD kalitesinde ve zahmetsizce tek bir platform üzerinden erişebilmek, sadece D-Smart’a ait münhasır içeriğe, özgürce ulaşabilmek önemli bir fark yaratıyor. D-Smart BLU teknoloji, kalite, çeşitlilik, kolaylık ve özgürce televizyon izleme keyfini, D-Smart’ın zengin ve münhasır içeriği ile birleştirerek izleyicilerine benzersiz bir hizmet sunuyor.

BLU televizyon izleme alışkanlıklarını nasıl değiştirecek?

Alışkanlıklardaki değişim bizi özgür izleyicilerle tanıştırdı. Özgür izleyiciler yayın saatine bağlı kalmak istemiyor, arzu ettiğinde, istediği tarzda filmi, istediği diziyi hemen açıp seyretmeyi tercih ediyor. Kaçırdığı bir program varsa, hemen yayın akışına geri dönüp, bulup izlemek istiyor.

“İzleyici eve bağlı kalmak istemiyor”

Canlı spor karşılaşmalarını kaçırmamak ve bunları herhangi bir kısıtlama olmaksızın, uygun fiyata, özgürce yapmak istiyor. Eve bağlı kalmayıp, televizyon keyfini yanında taşımak istiyor. Sadece bilgisayarında değil, tabletinde ya da cep telefonundan takip edebilmeyi istiyor. D-Smart BLU’nun hedefi de izleyicileri bu özgürlüklerle buluşturmak. BLU sayesinde özgür izleyiciler günlük hayatın akışını, televizyon akışına uydurmak yerine, televizyon keyfini kendi hayat akışlarına uydurabiliyor. ‘Durdur izle – geri al izle – başa al izle – tekrar izle – seç izle – kirala izle’ gibi seçeneklerle izleme keyiflerini bozmadan film veya dizileri durdurup kaldıkları yerden izlemeye devam edebiliyor. Bu durum televizyon izleyicilerinin sınırlarını kaldıran önemli bir kolaylık olarak, istediği zaman, kendi istediği içeriği, dilediği yerde izleyen yeni bir izleyeci kitlesini oluşturuyor.

Bu hizmet reklamverenlere ne gibi reklam modelleri sunuyor?

Şüphesiz D-Smart BLU’nun en büyük faydalarından biri reklamverenleri doğru hedef kitlelerle buluşturması olacaktır. İzleme alışkanları daha net ve detaylı olarak ölçümlenebilir hale geliyor. Şöyle ki, reklamverenler kime, hangi tür içeriklerle birlikte reklamın görünmesinden, reklamın yayınlanma sıklığına, aynı kullanıcının reklamı kaç kere gördüğünden, o reklamın kaçıncı saniyesinde reklamın geçildiği gibi çok daha detaylı bir hedef kitle izleme raporuna ulaşma imkânına sahip olabiliyor. Dolayısıyla D-Smart BLU reklamverenler için çok daha net, ölçülebilir, detaylı ve hedef kitle odaklı yepyeni bir reklam mecrası.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.