Tekfen Holding’de bayrak değişimi

Holdingin yeni yönetim kurulu ve üst düzey yönetimi belirlendi.

28.03.2019 - 13:45 | MediaCat

Tekfen Holding’de bayrak değişimi

Uluslararası sanayi ve alt yapı müteahhitliği, tarımsal sanayi ve üretimi, gayrimenkul geliştirme ve terminal işletmeciliği alanlarında faaliyet gösteren Tekfen Holding, 27 Mart tarihinde olağan genel kurul ve yönetim kurulu toplantılarını gerçekleştirdi.

Toplantılarda alınan kararlara göre, Tekfen Grup Şirketleri bünyesinde 1978 yılından bu yana çeşitli görevler üstlenen ve 2013 yılından itibaren Tekfen Grup Şirketler Başkanı olarak görev alan Osman Birgili’nin Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçilmesiyle, Tekfen Grup Şirketler Başkanlığı görevine, son olarak Tekfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Cahit Oklap getirildi.

Olağan genel kurulun ardından, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çelik Kurtoğlu görevini bırakırken, yerine Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili sıfatıyla Osman Birgili geldi. Görev süresi dolan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Yıldırım’ın yerini Şevki Acuner aldı.

Tekfen Holding Yönetim Kurulu önümüzdeki dönem Murat Gigin, Cansevil Akçağlılar, Osman Birgili, Ali Nihat Gökyiğit, Sinan Uzan, Ahmet İpekçi, Mehmet Ercan Kumcu, Çiğdem Tüzün, Neriman Ülsever, Gülsüm Azeri ve Şevki Acuner’den oluşacak.

Yeni oluşturulan Holding Genel Sekreterliği görevine Gürbüz Alp Kireç atanırken, Doç. Dr. Osman Reha Yolalan Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Levent Kafkaslı Taahhüt Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Mustafa Şahin Kopuz Genel Müdür, Hakan Dündar Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Vekili olarak atandı.

Üst yönetim yapılanması kapsamında Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkan Yardımcılığı kaldırılırken, Tekfen Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine Emre Ülger vekaleten getirildi.

GATE İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ferhat Pötürgeli ise aynı şirkette genel müdürlüğe vekaleten atandı.

Tekfen Grup Şirketler Başkanı Cahit Oklap, yeni görevini değerlendirdiği sözlerinde, “36 yıldır ülkemizde ve yurtdışında bulunduğum görevlerde temsil ettiğim Tekfen ailesini, şimdi Tekfen Grup Şirketler Başkanı olarak temsil etmekten büyük onur ve Tekfen’in kurum değerlerine sahip çıkarak, tecrübeli ekibimizin yanı sıra genç arkadaşlarımla birlikte geleceğe taşımaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.