Tek peynirlik ilan

Cheestrings'ten yetişkinlerin içindeki çocuğu gizem yaratarak çıkaran kampanya.

16.08.2022 - 15:25 | Sencer Uçar

Geçtiğimiz günlerde Toronto’daki Yonge-Dundas Meydanı’ndaki dev billboard tek peynirlik bir ilanı ağırladı. İlan sahibi paketi açılmamış tek parça peynirini takas etmek istiyordu.

Telefon numarasıyla paylaşılan ilana bini aşkın takas teklifi geldi. Kimisi ciddi kimisi şakalı tekliflerde peynir için kedisini de bozuk çim biçme makinesini de yatını da gözden çıkaran vardı.

İlan medyanın da ilgisini çekince telefon numarasının sahibinin 48 yaşında profesyonel bir tüccarı canlandırması için seçilen Joey Harlem’di. Tüm olan biten ise Cheestrings için hayata geçirilen Keep it Cheesy kampanyasının bir parçasıydı.

“Hepimiz çocukluk yıllarında okulda Cheestrings gibi atıştırmalıkları takas ettiğimizi hatırlarız” diyen Broken Heart Love Affair Kreatif Direktörü Jordan Hamer, billboard ile yetişkinlere eğlenceli taraflarını hatırlatmak istediklerini belirtiyor.

Maskotları Cheesy’i kullanmaktan ziyade farklı bir strateji izlendiğini ifade eden Black Diamond Pazarlama Dirketörü Enrique Larez, “Markanın 30 yıl önce kalpleri fetheden büyüsünü koruduk. Cheestrings eğlencelidir. Mutluluğu ve şapşallığı temsil eder, her bir parçası oyuna davetiyedir. Herkesin içindeki çocuğu ortaya çıkarmamızı sağlar” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Black Diamond Cheestrings
  • Reklam Ajansı: Broken Heart Love Affair
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.