TEB Sigorta, Zurich Sigorta olarak faaliyete başladı

Uluslararası sigorta devi Zurich tarafından satın alınan TEB Sigorta...

01.09.2008 - 16:57 | MediaCat

Uluslararası sigorta devi Zurich tarafından satın alınan TEB Sigorta, Zurich Sigorta olarak faaliyete başladı.

Kısa bir süre önce uluslararası Zurich Finansal Hizmetler tarafından satın alınan TEB Sigorta A.Ş., ismini resmen Zurich Sigorta olarak tescil ettirerek faaliyete başladı. Zurich Sigorta ismi uluslararası finans devinin bu satın almaya ne kadar güvendiğinin bir göstergesi ve Zurich’in küresel “Tek marka, tek Zurich” stratejisinin bir devamı niteliğinde.

Zurich, hatırlanacağı gibi Mart 2008’de TEB Sigorta A.Ş.’nin yüzde 100’ünü satın almıştı. Banka sigortacılığı alanında uzmanlaşmış ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve en karlı sigorta şirketlerinden biri olan TEB Sigorta, Zurich Tarzı’nı (“The Zurich Way”) benimsedi ve tüm iş süreçlerinde uygulamaya başladı.

Orta ve Doğu Avrupa CEO’su Lutz Bauer süreçle ilgili şunları söyledi: “Zurich markasının Türkiye’de hizmet vermeye başlaması hepimize büyük heyecan veriyor. Türkiye’de çalışan ekibimizin yerel deneyimi ve bilgisinin Zurich’in küresel gücü ve kapasiteleri ile birleşmesi Zurich Sigorta’yı Türkiye’deki müşterilerimize daha da iyi hizmet verebilecek bir pozisyona taşıyor ve bu durum bize hızlı büyüyen pazarlarda karlı büyüme fırsatı veriyor.

Zurich Sigorta Genel Müdürü Ertuğrul Bul ise şunları söyledi: “Geçirdiğimiz bu değişim basit bir isim değişikliğinden çok daha ötesi. Müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla mevcut güvene dayalı ilişkimiz sürerken, Zurich Sigorta olarak hizmet vermek bize pek çok olanağı da beraberinde getirecek. İş ortaklarımız, müşterilerimiz ve çalışanlarımız, Zurich Sigorta adının getirdiği güven ve istikrarı fark edecekler ve bu durum bizlere pazarda çok daha etkin bir rekabet gücü sağlayacak.”

Zurich Sigorta markasının lansmanı, Eylül ayında başlayacak bir reklam kampanyasıyla da destekleniyor. Kampanya temel olarak isim değişikliği konusuna vurgu yaparken, Zurich Sigorta markasının iş ortakları ve tüketiciler nezdindeki bilinirliğini da artırmayı amaçlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.