‘212 İstanbul’ alışveriş ve eğlencenin alan kodu olacak

Akın Holding'e ait olan Edip Uluslararası Gayrimenkul ve Turizm A.Ş tarafından yaptırılan...

01.09.2008 - 15:32 | MediaCat

Akın Holding’e ait olan Edip Uluslararası Gayrimenkul ve Turizm A.Ş tarafından yaptırılan 212 İstanbul AVM’yi tanıtmak amacıyla Holiday Inn İstanbul Airport North Otel’de basın toplantısı düzenlendi.

Atatürk Havalimanı’na giden Basın Ekspres Yolu ile Bağcılar-Halkalı üstgeçidinin kesiştiği köşede 56 bin metrekare arsa üzerinde yapımı devam eden 212 İstanbul, kapalı alanı 230 bin metrekare olan alışveriş merkezi ile 39 katlı, 100 bin metrekare Residans’tan oluşuyor. Kiralanabilir alanı 69 bin metrekare olan merkezin 105 bin metrekare büyüklüğünde 3 bin 300 araç kapasiteli bir otoparkı da bulunuyor.

Projenin tanıtımı amacıyla 20 Ağustos Çarşamba günü düzenlenen toplantıya Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, 212 İstanbul AVM CEO’su Aydın Bilgin, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı konuşmacı olarak katıldı.

212 İstanbul AVM CEO’su Aydın Bilgin, son birkaç yılda Bağcılar’ın tamamen kabuk değiştirdiğine dikkat çekerek : ‘‘Miadını dolduran eski fabrikalar, imalathaneler, iş yerleri yıkılmakta, yerlerini oteller, kongre merkezleri, plazalar ve çağdaş siteler almaktadır. Batısında; Bağcılar, Bayrampaşa, Güngören ve Fatih, Doğusunda; Halkalı, Küçük Çekmece, Bahçeşehir, Kuzeyinde Esenler, Başak Şehir, Güneyinde; Bahçelievler ve Marmara Denizine kadar olan tüm yerleşim. TEM yolunu E-5’e bağlayan Basın Ekspres Yolunun çok yakında ikinci bir Maslak arteri hâline gelmesi kaçınılmazdır. İstanbul’da bu derecede yoğun bir gelişme göstermesi beklenen çok az bölge bulunmaktadır. 212 İstanbul, bölgenin en stratejik noktasında bulunmaktadır.’ dedi.

Proje maliyetinin, alışveriş merkezi 115 milyon, Rezidans’ın ise 90 milyon Avro olmak üzere toplam 205 milyon Avro olacağını bildiren Aydın Bilgin: ‘’212 İstanbul kavram “concept” olarak “outlet” denilen bir fabrika ucuz satış merkezi değildir. 212 İstanbul kuvvetli mağaza karması ile tam bir Güç Merkezidir.’’ diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.