MediaCat

TBWA iyi kalpli markalar yaratacak

TBWA FORGOOD panelinde “Yaratıcılık dünyayı değiştirebilir mi?” sorusuna yanıt arandı.

TBWA iyi kalpli markalar yaratacak

TBWA\ISTANBUL’un salı günü düzenlediği TBWA FORGOOD panelinde, iyi kalpli marka yaratmak, harekete geçiren fikirler, kalkınma meselesinde özel sektörün rolleri ve nihayetinde yaratıcılığın dünyayı değiştirmek için nasıl kullanılabileceği sorularına cevap arandı. Panelde yer alan konuşmacılar söz almadan önce ajansın genel müdürü Burcu Özdemir Kayimtu 5-6 ay önce temelleri atılan TBWA FORGOOD hareketinden bahsetti.

TBWA network’ünde start verilen ve İstanbul ofisinin hızlıca kolları sıvadığı bu sosyal fayda hareketi için ajanstan elçiler belirlendi. Ajansın “iyi kalpli marka yaratmak” için öngördüğü beş basamaklı bir yol planı ise şöyle:

  • CSR code
  • Impact strategy
  • Social movement plan
  • Social storytelling
  • Impact report

Markalar iyiliği nasıl yayabilir?

Panelde, UNDP Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Marcos Neto, IDEMA Uluslararası Kalkınma Yönetimi Genel Müdürü Dr. Ali Ercan Özgür ve Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü “İyilik Üreten Marka Olmak”; Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mete Meleksoy “İyi Kalpli Projeler Yaratmanın Sırları”; Oyuncu ve İhtiyacharitasi.org Kurucusu Mert Fırat İyiliği Kitlelere Yaymak; Change.org Doğu Avrupa ve Batı Asya Direktörü Uygar Özesmi ve Google Türkiye Kamu İlişkileri Müdürü Pelin Kuzey ise Teknolojinin İyilikle Buluşması başlıklı sohbetlerde yer aldılar.

Dünyada kalkınmanın 400 milyar dolarlık bir pazar oluşturduğunun altı çizilirken; kalkınma meselesine globalde nasıl yaklaşıldığı da ele alındı. Tartışmalar BM’nin belirlediği 17 kalkınma hedefi etrafında şekillenirken; özel sektörün kalkınma yönündeki çabalarının yeterince iddialı olmadığı vurgulandı. Markalara ise kârlılığı/verimliliği farklı bir bakış açısıyla ele alabilecekleri şeklinde seslenildi. Konuşmaların önemli bir bölümü çözümün sivil toplumda olduğunu vurgularken, eğitim ve ekonomi sorunlu başlıklar olarak işaret edildi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.