Tatbank Merrill Lynch’in oldu

Tat Yatırım Bankası (Tatbank) ile Merrill Lynch, Tatbank’ın Merrill Lynch’e devri için bugün anlaştı.

01.09.2006 - 00:00 | MediaCat

Tat Yatırım Bankası (Tatbank) ile Merrill Lynch, Tatbank’ın Merrill Lynch’e devri için bugün anlaştı. Merrill Lynch Tatbank’ın yan kuruluşu Tat Menkul de dahil olmak üzere bankanın yüzde 100’ünü devralıyor.

Satın alma işleminin tamamlanması için yetkili makamlardan gerekli izinlerin çıkması bekleniyor. Salih Tatlıcı’nın yüzde 95.04’üne, Nurten Tatlıcı’nın da yüzde 4.96’sına sahip olduğu Tatbank, 1992 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

Merrill Lynch Türkiye Global Pazarlar ve Yatırım Bankacılığı Şefi Kubilay Cinemre konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Türkiye Merrill Lynch içinde stratejik açıdan çok önemli bir alan. Bu deviralma bize yerel tahvil ve borç satış ile ticaret kapasitemizi büyütebilmek için gerekli lisansları sağlayarak aynı zamanda yatırım bankacılığı alanında daha da büyümemize yardımcı olacak. Bölgedeki varlığımızı büyütmek ve güçlendirmek için sabırsızlanıyoruz.”

Dünya çapında 36 ülke ve bölgede ofisleri ve 1.8 trilyon dolarlık toplam müşteri sermayesi ile dünyanın önde gelen varlık yönetim, sermaye piyasası ve danışmanlık şirketlerinden olan Merrill Lynch, aynı zamanda global şirketlere, hükümetlere, kurumlara ve bireylere stratejik danışmanlık hizmeti veriyor. Yatırım menajerleri aracılığı ile dünyanın en büyük finansal varlık yöneticilerinden birisi olarak kabul edilen Merrill Lynch’in yönettiği varlıkların toplamı ise 581 milyar dolar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.