Tariş, Uzakdoğu pazarına girdi

Tariş Zeytinyağı, Türkiye’deki İstanbul ve İzmir, ABD’deki Chicago ve Kanada’daki Toronto mağazalarından sonra...

11.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Tariş Zeytinyağı, Türkiye’deki İstanbul ve İzmir, ABD’deki Chicago ve Kanada’daki Toronto mağazalarından sonra altıncı TA-ZE mağazasını Singapur’da açtı. Konsept TA-ZE mağazasıyla Uzakdoğu pazarına da giren Tariş Zeytinyağı, Singapur’un en büyük alışveriş merkezlerinden Great World City’de zeytin, zeytinyağı, zeytin ezmesi ve zeytinyağlı sabunlar başta olmak üzere 300’e yakın ürün çeşidini satacak.

Singapurlular’ın yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Türkiye’nin Singapur Büyükelçisi Şafak Göktürk, “Türkiye’nin bu büyüyen pazarda markalı ürünlerle var olması çok önemli. Tariş Singapur’da bir ilki gerçekleştirdi” dedi. Tariş’in pazarlama şirketi TA-ZE’nin Genel Müdürü Cengiz Dikmen de Singapurlular’ın zeytinyağı ve kuru meyveye olan yoğun ilgisi nedeniyle, son yıllarda gurme ve organik ürünler satan mağazaların artmakta olduğunu belirterek, “Pazarın korumacı koşulları nedeniyle Avrupa’da bir adım gerideyiz ama burada Avrupalı rakiplerimizden üç adım öndeyiz” diye konuştu.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin ise Tariş’in Uzakdoğu’da açılan bu ilk mağazasıyla, dünya markası olma yolunda bir büyük adım daha attığının altını çizdi ve “Singapur bizim için Uzakdoğu pazarının tümüne açılmada stratejik bir rol oynayacaktır” dedi. Çetin sözlerini şöyle sürdürdü.

“Yükselen Uzakdoğu pazarı bizim için büyük önem taşıyor. Ekonomik gelişime paralel olarak, buradaki tüketici tercihleri de doğal ve sağlıklı ürünlere doğru kayıyor. Tariş olarak Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahibiz. Bu çeşitlilik, bize gıda alanında büyük avantaj sağlıyor.”

Tariş Zeytinyağı’nın Singapur Mağazanın işletmeciliğini Türk girişimciler Efdal Özkan ve Ruşen Biçuri Yazıcıoğlu’nun kurduğu Caria Marketing yapacak. Şirket, kurumsal satış ve toptan satış fırsatlarını da değerlendirerek, buradan Malezya’ya da satış yapmayı hedefliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.