MediaCat

‘Tanışıyor muyuz?’ sorusunun yanıtı SALT’ta

SALT yeni sezona üç ilginç sergiyle giriyor.

‘Tanışıyor muyuz?’ sorusunun yanıtı SALT’ta

Yeni sezona üç yeni sergiyle giren SALT, tanıtım faaliyetleri için Daniska imzalı bir kampanya yürütüyor.

5 Eylül – 16 Kasım tarihleri arasında SALT Beyoğlu‘nda görülebilecek “YAZLIK: Şehirlinin Kolonisi” sergisi, müstakil evlerden sitelere, Türkiye kıyılarındaki yazlık ortamına dair detaylı bir araştırma sunuyor. Sergi için oluşturulan reklam kampanyası, aile arşivlerinden yapılan seçkileri tasarımlara taşıyor. “Yazlık ev”lerin şehirli orta sınıf kültürünün olmazsa olmaz bir parçası haline geldiği dönemi en iyi şekilde yansıtan fotoğraflar, “su çok güzel gelsene” klişesine gönderme yapan “sergi çok güzel gelsene” sloganıyla birleştirilmiş. Aynı temadan yola çıkarak hazırlanan reklam filmi suya atlayan insanların görüntüleri üzerinden kurgulanırken, radyo spotları yazlık ortamı çağrıştıracak şekilde ağustos böceği ve sivrisinek sesleriyle hazırlanmış.

SALT Galata‘da 13 Eylül’de açılan “İngiltere’den Sevgilerle, İsmail Saray” sergisi, 1970’ler ile 1980’lerin başlarında Türkiye kültür ve sanat ortamında belirleyici bir konuma sahip olan İsmail Saray‘ın 20 yıldan uzun bir süredir Türkiye’de açılan ilk sergisi olma niteliğinde.

SALT Beyoğlu - YAZLIK: Şehirlinin KolonisiSALT Beyoğlu - YAZLIK: Şehirlinin Kolonisi
SALT Beyoğlu - YAZLIK: Şehirlinin KolonisiSALT Beyoğlu - YAZLIK: Şehirlinin KolonisiSALT Beyoğlu - YAZLIK: Şehirlinin Kolonisi

Görsellerin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonlarına ulaşabilirsiniz.

İngiltere’den Sevgilerle, İsmail Saray reklam kampanyası için sergide kullanılan ve sanatçının sanatsal üretimindeki “uzakta olma” hissine gönderme yapan başlıklar kullanılmış ve İsmail Saray’ın Türkiye’deki sanatçı dostlarına yazdığı mektuplardan alıntılar yapılmış. Türkiye’de açılan sergilere gönderdiği işleri en ince ayrıntısına kadar tasvir eden İsmail Saray’ın kullandığı dil reklam kampanyasına taşınarak hem sanatçının üretim hayatındaki önemli bir dönem ön plana çıkarılmış, hem de İsmail Saray’ı tanımayan insanlar için ilgi çekici bir slogan yaratılmış. Kampanyanın bir diğer görseli olan, sanatçının kendisini fotokopi makinasında çektiği çalışma ise İsmail Saray’ın Türkiye ve İngiltere arasındaki sıkışmışlık hissini açıkhava mecralarına taşıyor.

SALT Galata - İngiltere'den Sevgilerle, İsmail SaraySALT Galata - İngiltere'den Sevgilerle, İsmail SaraySALT Galata - İngiltere'den Sevgilerle, İsmail SaraySALT Galata - İngiltere'den Sevgilerle, İsmail Saray

Görsellerin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonlarına ulaşabilirsiniz.

SALT Ulus‘ta 11 Eylül – 1 Kasım tarihleri arasında görülebilecek “Köklere Dönüş” sergisinde ise sanatsal pratiklerinde kırsalı inceleyen sanatçıların işleri yer alıyor. Serginin reklam kampanyasında kullanılan Michal Lagoswski’nin kırsal alanda çektiği bir keçi görseli, “tanışıyor muyuz?” başlığı ile hem ilgi çekiyor, hem de serginin içeriğini oluşturan kırsala dönüş konusunun altını çiziyor.

SALT Ulus - Köklere DönüşGörselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonlarına ulaşabilirsiniz.

SALT’ın İletişim ve Yönetim Direktörü Derya Açar Ergüç, yeni açılan sergilerin reklam kampanyalarıyla ilgili olarak: “Yeni dönem sergileri, birbirinden çok farklı içerikler üzerinden hazırlanmış olsa da, yakın ve hatırlayabileceğimiz bir geçmişi konu ediyor. Reklam kampanyalarında, hepimizin sergi içeriğiyle bağlantı kurabileceği bu geçmiş dönemlerden anlar ve mesajlar yakalayarak kampanyaya yerleştirdik. Böylece sergiyi görmek isteyen herkes, sadece sergiyi merak etmiyor aynı zamanda sergiyle kendi arasında bir bağ kurmuş olarak sergilere geliyor” diyor.

SALT’ın iletişim çalışmaları Eylül ayından itibaren gazeteler, dergiler, billboardlar, raketler, metro vagonları, televizyon, sinema, dijital platformlar ve radyolarda yer alacak.

Künye:

Reklamveren: SALT
Reklam Ajansı: Daniska
Yaratıcı Ekip: Pemra Ataç Açıktan, Zehra Şen, Umut Geldiay, Ela Perşembe, Önder Dündar, Mehmet Akçakoca ve Deniz Ocakaçan
Reklamveren Yetkilileri: Derya Açar Ergüç, Ceylan Tokcan Yüceoral ve Melisa Korkmaz
Fotoğraf: Tolga Pakar
Medya Ajansı Cereyan ve Neodijital

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.