MediaCat

Tacize karşı alev püskürtücü

YIPINXUAN kadınları yeni bir savunma yöntemiyle tanıştırıyor.

Tacize karşı alev püskürtücü

Sıklıkla karşı cins tarafından rahatsız edici bakışlara maruz kalan kadınlar, aynı zamanda takip edilme, sözlü ya da fiili taciz gibi birçok eylemle de karşı karşıya gelebiliyor. Bunun için günümüzde kadınlar savunma dersi almak ya da çantalarında kendilerini savunabilecekleri aletler taşımak gibi çeşitli yollara başvuruyor.

Çin Halk Cumhuriyeti de kadınların sıklıkla kaba davranışlara, tacize ya da takip edilmeye maruz kaldığı ülkeler arasında. Hal böyle olunca, Çinli perakende şirketlerinden YIPINXUAN da kadınları yeni bir nefsi müdafaa aletiyle tanıştırıyor: Cep boyunda bir alev püskürtücü. Çakmağa benzeyen alev püskürtücü, “kadınlar için sapık karşıtı alet” sloganıyla tanıtılıyor.

The Telegraph’ın belirttiğine göre, cinsel tacizin hat safhalara ulaştığı yaz aylarında ürün her ay 300 adet kadar satıyor. Alev püskürtücünün fiyatı ise, püskürttüğü alevin derecesine ve menziline göre 5 dolar ile 40 dolar arasında değişiklik gösteriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.