Survivor yine açık ara farkla birinci sırada

17 Mart'ta Twitter'da en çok konuşulan programlar.

18.03.2014 - 13:56 | MediaCat

Geçen haftayı hızlı bitirip bu haftaya da aynı hızla başlayan Survivor Pazartesini birincilikle kapattı. İkincilik bir Pazartesi klasiği haline gelen Karadayı’nın olurken, üçüncülük X Factor Star Işığı’nın oldu.

Yarışma başladığından beri yarışmacıları dikkatlice takip edip tartan sosyal TV izleyicilerinin yavaş yavaş favorilerini belirlemeye başlamasıyla Survivor hız kesmeden birincilik koltuğunu bırakmıyor.

Pazartesi günkü yayınında ada konseyi ve ilk ünlü elemelerinin yapıldığı bölüm 18,462 kullanıcıdan toplamda 25,767 tweet aldı ve yayılımda 20,494,606 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Sosyal TV izleyicileri aralarında SMS oylama sonuçları da “1-Tolga 2 – Burak 3-Akın 4-Serenay 5-Ahmet Dursun 6-Eda 7-Duygu 8 -Merve 9 -İsmail Baki” şeklinde hızlıca paylaşırken Tolga Karel’in birinci oluşu ve Serenay’ın kazandığı dokunulmazlık bir hayli trafik yarattı. Serenay tarafında yoğunlaşan izleyiciler gece boyunca yarışmacıya desteklerini #seniseviyoruzsurvivorserenay, #survivorserenay, #survivordafavorimserenay ve #serenayaktas etiketleri üzerinden gösterdiler.Gece boyunca İsmail Baki ve Turabi ile ilgili rahatsızlıklarını dile getiren izleyiciler yarışmacıların genel tavırları hakkında da  “Daha sakin olmaları gerekli… ve sabırlı” yorumunu sıkça paylaştı. Survivor, içerik üreten izleyicilerinin yüzde 16’sını o gece Karadayı dizisi ile paylaştı.

Karadayı, Pazartesi günlerini anlamlı kıldığı hayranlarının ilgisi ve paylaşımları ile bu geceyi de ikincilikle kapattı. #sonsansindüsmaninsa etiketi ile yayınlanan bölüm izleyiciler arasında heyecanlı bir bekleyiş yarattı. Nihat Altınkaya’nın oyunculuğuna övgüler yağdıran izleyiciler “Nihat Altınkaya çok iyi oyuncu #karadayı sadece onun için izleniyor #sonşansındüşmanınsa” yorumunu sıkça paylaştı. 3,145 kullanıcıdan toplamda 4,397 tweet alan dizi yayılımda 2,886,483 kullanıcıya ulaştı. Toygar Işıklı’nın 4.Pal FM ödüllerinde aday olduğunu açıklaması ve Karadayı takipçilerini oy vermeye çağırması da gece boyunca Sosyal TV izleyicileri arasında yayılıp, paylaşıldı. Karadayı’ya içerik üreten izleyicilerin yüzde 28’i aynı gece Survivor için de içerik üretti.

X Factor Star Işığı bu pazartesiyi üçüncülük ile kapattı. Ziynet Sali’nin Genç Erkeler kategorisinde finalist belirlediği gecede konuk Murat Dalkılıç’tı. İzleyiciler de bir yandan “Mehtap ve Şahin der susarım #xfactorturkiye” ve “Biz ailecek Atakan Yıldırım diyoruz. TV son seste yine” gibi paylaşımlarla kendi tercihlerini dile getirdi. Ayrıca İlyas Yalçıntaş’ın performansı büyük ilgi ve alkış alırken, Ziynet Sali’nin ilk 3 seçimi olan Atakan, İlyas Yalçıntaş ve Ahmet Aslan izleyicilerden destek gördü. Yarışma 1,666 kullanıcıdan 2,285 tweet aldı ve yayılımda 2,285,785 müzik severin Twitter akışına ulaştı.

TRT1’in dizisi Beni Böyle Sev Pazartesi listemizin dördüncü sırasını kaptı. Beni Böyle Sev ekibinin konsere gitmesi sosyal TV izleticisini heyecanlandırırken, Seda ile Furkan arasındaki buzların eriyip erimeyeceği merak konusu oldu. Ayrıca düzenlenen “sürpriz etikete selfie ile katılanlara hediye kampanyası” eğlenceli paylaşımlarla izleyicilerden ilgi gördü. Dizi boyunca en çok mention alan hesaplar @beniboylesevtv, @trttv1, @bskyapim, @hediyefabrikasi, @zeynep ve @cemavnayim oldu. Beni Böyle Sev, içerik üreten izleyicilerinin yüzde 42’sini Survivor ile payşaltı.

Medcezir Pazartesiyi de ilk beşimizde yer alarak kapattı.  Pazar gecesi yayınlanan tekrar bölümünden sonra 26. bölümdeki yemek sahnesi hayranlar arasında tekrar paylaşılıp izlendi.   Toygar Işıklı’nın adaylığı Medcezir izleyicileri arasında da konuşulurken, gün boyunca en çok mention alan hesaplar @berkcankat, @eceyorenc, @medcezirstartv, @cagatayulusoyy ve @toygarisikli oldu.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 17 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.