MediaCat

Supradyn All Day liderlik yolunda

Pazarlama Direktörü Erdem Çınar, Ürün Müdürü Elif Bozkurt ve Junior Ürün Müdürü Seda Demirkol Supradyn All Day’in reklam kampanyası #kimtutarseni’nin hikâyesini anlatıyor.

Supradyn All Day liderlik yolunda

Supradyn All Day’in #kimtutarseni temalı reklam kampanyasının yeni yüzü, ekranların sevilen ismi Burcu Esmersoy oldu. Burcu Esmersoy markanın bir reklam kampanyası için çalıştığı ilk yerli isim. Pazarlama Direktörü Erdem Çınar, Ürün Müdürü Elif Bozkurt ve Junior Ürün Müdürü Seda Demirkol ile bir araya geldik ve onlardan kampanyanın hikâyesini dinledik.

Bu projeye neden ihtiyaç duyuldu?

Bu proje için yola çıkarken markanın bilinirliğini pekiştirmeye ve pazardaki hacmimizi genişletmeye odaklandık. Kilit nokta ise tüketici için kullanımı bir alışkanlık haline getirmekti. Bu doğrultudaki vizyonumuz ise Türkiye’yi pazarlama merkezi haline getirerek, bu alanda global lider haline gelmek.

Supradyn All Day liderlik yolunda

Burcu Esmersoy’un yer aldığı reklam filminin öncesindeki süreci anlatır mısınız?

Yoğun şehir hayatı ve iş temposu içerisinde çoğu insan vitamin-mineral ihtiyacını gıdalar aracılığı ile karşılamanın yanında, multivitaminlerden de destek alma ihtiyacı duyuyor. Biz de buradan yola çıkarak vitamin desteğinin önemini vurgulamak adına Supradyn All Day için bir reklam filmi çekmeye karar verdik.

Burada sadece bir reklam kampanyasından bahsetmiyoruz; Bayer dünyasında ilk defa lokal olarak çekilen bir reklam filminden bahsediyoruz. Filmin lokal olması, içeriğinin de aynı şekilde Türkiye’ye uygun olmasını gerektiriyordu. Biz de gerçekçi veriler elde etmek adına uzun bir araştırma sürecine girdik ve Türkiye’nin sesine kulak verdik. Sonuçlar bize nüfusun büyük çoğunluğunun kendini yeteri kadar aktif hissetmediğini gösterdi. Elimizdeki verileri de kullandığımız bu filmde markanın bilinirliğine uygun ve hayat temposu yüksek bir isim olan Burcu Esmersoy ile çalışmaya karar verdik.

“Kim tutar seni” temalı filmde Burcu Esmersoy, iş dünyasındaki insanların arasına karıştı. Çekimleri yaklaşık 12 saat süren ve Manajans/ J. Walter Thompson imzası taşıyan reklam filminin yönetmen koltuğuna ise Kıvanç Baruönü oturdu.

Kampanya sadece televizyon için mi kurgulandı? Devamı gelecek mi?

Reklam kampanyamız toplam üç filmden oluşuyor. Birincisini yayınladık, reklam kampanyamız iki yeni film ile devam edecek. Sadece TV yayınlarını değil, açıkhava, eczane içi ve dijital mecraları da yoğun bir şekilde kullanacağız.

Kampanya hakkında nasıl geribildirimler alıyorsunuz? Hedeflediğiniz sonuçlara ulaşabildiniz mi?

Supradyn All Day liderlik yolundaBurcu Esmersoy ile gerçekleştirdiğimiz reklam kampanyası sonuçlarına göre, YouTube üzerinden izlenme rakamlarına baktığımızda, videoyu izleyenlerin izlemeyenlere oranla daha fazla olduğunu ve YouTube üzerinden Supradyn All Day aramalarının yüzde 335 oranla arttığını görüyoruz. Markamız, bu sene yüzde 20’nin üzerinde büyüyor ve başarılı bir şekilde büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz.

Bayer Türkiye tarihinde ilk defa lokal bir televizyon reklamı çektik. Hem tüketicilerden hem de sağlık profesyonellerinden çok güzel geribildirimler alıyoruz. Bu bizi çok motive ediyor ve işimizi daha da heyecanlı bir şekilde yapmamızı sağlıyor. İşin en güzel tarafı, reklam kampanyamız, yurtdışından da çok pozitif dönüşler aldı. Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’dan reklam kampanyamızı ülkelerine adapte etmek için talepler geliyor. Bu tarz başarılı işler, pazarlama ve yaratıcı medya anlamında ülkemizi global arenada da temsil ederek bizleri hem iş yapışımız hem de insan kaynakları anlamında daha da kuvvetli bir yere getiriyor.

Giriş görseli, soldan sağa: Elif Bozkurt, Ürün Müdürü; Erdem Çınar, Pazarlama Direktörü; Seda Demirkol, Jr. Ürün Müdürü

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.