Süper akrobat Chris Pfeiffer Castrol ile Türkiye’de

Dünyanın ilk Kapalı Alan Serbest Stil Motosiklet Dünya Şampiyonu Chris Pfeiffer...

29.01.2009 - 10:46 | MediaCat

Dünyanın ilk Kapalı Alan Serbest Stil Motosiklet Dünya Şampiyonu Chris Pfeiffer, Castrol’ün davetlisi olarak MotoPlus Motosiklet Fuarı için Türkiye’ye geliyor.

Akrobasi ustası, 38 yaşındaki Alman sporcu Chris Pfeiffer, 5 – 8 Şubat tarihlerinde Yeşilköy’deki CNR EXPO’da düzenlenecek MotoPlus Fuarı’nda Castrol gösteri alanında unutulmaz bir gösteri sunacak.

Motosikletle akrobasi, serbest stil motosiklet, trial ve enduro dallarında uzman olan Chris Pfeiffer, imkansız gibi görünen dönüş ve atlama hareketlerinden oluşan kombinasyonlarıyla izleyenleri büyüleyecek. Castrol Power 1’in konuğu olarak katılacağı MotoPlus Fuarı’nda, şimdiye kadar görülmemiş bir şova imza atacak.

REKORLARIYLA ÜNLÜ

1997 yılında yerde yan yana yatan 33 kişinin üzerinden rampasız uzun atlama rekoru ile tarihe geçen Chris Pfeiffer, 2000’de 30 saniyede 15 defa ön teker havada daire çizme ve 2004’de 115 derece açıyla ön teker havada kalma (overhanging-wheelie) rekorlarının sahibi oldu.

1985 yılından bu yana katıldığı pek çok Avrupa ve dünya şampiyonluklarında bir numara olduğunu kanıtlayan Chris Pfeiffer, son olarak 2007 ve 2008 yılları Avrupa ve Dünya Motosiklet Dublör Şampiyonu unvanını kazandı.

Dünya motosiklet devi BMW, Chris Pfeiffer adına F 800 R serisini üretti; Pfeiffer halen kendisi için üretilen bu motosikleti kullanıyor.

MotoPlus Fuarı’nda Castrol Power 1 gösteri alanında şovunu gerçekleştirecek olan Chris Pfeiffer, Türkiye’deki motosiklet tutkunlarıyla tanışacağı için çok heyecanlı olduğunu belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.