MediaCat

Sümeyye Boyacı’nın hayatı belgesel oldu

Allianz Türkiye’nin ana sponsor olarak desteklediği dünya paralimpik yüzme şampiyonu Sümeyye Boyacı’nın başarı öyküsünü konu alan ‘Kulvar’ belgeselinin lansmanı gerçekleşti.

Yüzmeye beş yaşında başlayan, karşılaştığı tüm zorlukları azmi ve yaşam enerjisiyle aşarak yüzmede dünya şampiyonluğuna uzanan paralimpik sporcu Sümeyye Boyacı’nın rekorlarla dolu başarı öyküsü ve 2024 Paris Olimpiyatları hedefine adım adım yaklaştığı hazırlık süreci, Allianz Türkiye tarafından hazırlanan ‘Kulvar’ isimli belgeselde anlatıldı. Yapımını içerik ajansı Contentinopolis’in üstlendiği ve yönetmenliğini Tugay Güntekin’in yaptığı belgesel, dört bölümlük bir YouTube içeriği olarak kurgulandı.

Sümeyye Boyacı’nın IDM Berlin Para Yüzme Dünya Serisine hazırlık ve antrenman sürecine odaklanan yapımın çekimleri Eskişehir, İstanbul, Ankara ve Berlin olmak üzere dört farklı şehirde gerçekleştirildi. Milli sporcunun kariyer yolculuğunda umudunu her zaman güçlü tutarak tüm engelleri aşması ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için kota almayı başarma öyküsünü işleyen belgeselin ön gösterimi, Sümeyye Boyacı ile Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı’nın ev sahipliğinde Allianz Tower’da düzenlendi.

“Gerçek başarı mağlubiyetlerle galibiyetler arasındaki sürecin ta kendisi”

Kulvar belgeselinin gösteriminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sümeyye Boyacı, tüm zorluklarına rağmen kariyer yolculuğunu sürdürmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Bana göre gerçek başarı, mağlubiyetlerle galibiyetler arasında geçirdiğim sürecin ta kendisi. Önemli olan o adımı atmak. Bu yolculukta ter, gözyaşı ve sakatlıklar var. Ama Allianz ile çıktığımız bu yolda da hep söylediğimiz gibi umut her zaman var. Kaybettiğim zamanlarda bile, bu işi ilk günkü gibi çok sevmem ve yola devam edebilmem gerçek başarım. Avrupa şampiyonluğunu ilk defa tattığımda 15 yaşındaydım. Şimdi 2024 Paris Olimpiyatlarında ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyorum. Bu yolculukta bana destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı ise yaptığı konuşmada, Allianz’ın ‘Birlikte, Umutla’ marka yaklaşımı için Sümeyye Boyacı’nın çok iyi bir rol model olduğuna değinerek şunları söyledi: “Allianz Türkiye ile Sümeyye’nin yollarını kesiştiren işbirliğinin hikâyesi, Allianz Grubu’nun Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın global sigorta ana ortağı olmasıyla başladı. Allianz Türkiye olarak biz de spora ve sporcuya olan desteğimizi genişletme hedefiyle, bizlere umudun en güzel tariflerinden birini yapan özel bir sporcu olduğuna inandığımız Sümeyye Boyacı’nın ana sponsoru olduk. Sümeyye’nin yalnızca sporcu kimliğiyle değil, aynı zamanda akademik hayatına verdiği önemle ve çalışkanlığıyla, bu ülkenin yetiştirdiği başarılı genç bir kadın olarak, gelecek nesiller için kıymetli bir yol açtığına inanıyorum. Sümeyye’nin uluslararası arenadaki başarılarına tanıklık etmekten, heyecanını ve gururunu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı heyecanı ve mutluluğu, başka olimpik sporcularımızla yapacağımız işbirlikleriyle de devam ettirmek istiyoruz. Allianz olarak ‘Birlikte, Umutla’ demeye, toplumsal umudu büyütmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.