MediaCat

Şubat ayına damgasını vuran haberler

Ajans Press rakamsal veriler ile raporladığı medya analizine göre Şubat ayında en çok konuşulan konuları sıraladı.

Şubat ayına damgasını vuran haberler

Ajans Press’in rakamsal veriler ile raporladığı medya analizine göre Şubat’ta en çok konuşulan konular şu şekilde sıralandı:
 
MİT Sorgulandı
Şubat’ta en fazla kaleme alınan Güncel konu, 1845 haberle, KCK (Kürdistan Komünler Birliği) soruşturmasının MİT’e uzanması oldu. Savcılık tarafından, KCK operasyonları kapsamında, MİT müsteşarları şüpheli olarak sorguya çağırılınca yer yerinden oynadı.

Karatahta nostalji olacak
Başbakan Erdoğan’ın, “Kara tahta kavramını tarihin tozlu raflarına kaldırıyoruz” sözleriyle özetlediği “Fatih Projesi” kapsamında kullanılacak teknolojik ürünlerin yurtiçinden temini Ekonomi sayfalarında sıklıkla yayınlandı. Fatih Projesi, 751 haberle öne çıkan ekonomi başlığı oldu.

Bir İstifa, Bir Yıldırım 
Şubat ayı başında TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın istifası, spor sayfaları ve köşe yazarlarında 1534 defa bahis konusu oldu. Bir o kadar haber de, Yıldırım Demirören’in. başkanlığı ile ilgili yapıldı.

İstifaları seviyoruz

Türk basınının en fazla ilgilendiği konu yine bir istifa oldu. Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Alman medyası ile girdiği savaş sonucu güven kaybederek, istifasını vermesiyle  ilgili 188 haber, Dünya’dan haberler kategorisinde birinci sırayı aldı.

Ajans Press’ten alınan verilere göre, Şubat ayının diğer yoğun gündem başlıklarına gelince; Başbakan Erdoğan’ın “Dindar Nesil” polemiği, Ekonomide Çek Kanunu değişikliği, Spor’da Fenerbahçe şike soruşturmasından tutuklu olan 7 kişinin tahliyesi, Aziz Yıldırım’ın tutukluluğunun devam etmesi, Dünya’dan haberler de ise Yemen’deki gösteriler ve seçimlerle ilgili haberler, Şubat ayı gündemini oluşturdu.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.