Studio Ghibli’nin reklam yıldızı kedileri

Sanat mı reklam mı?

15.07.2015 - 15:23 | Arzu Nilay Kocasu

Yalnızca anime sevenlerin değil; iyi bir hikâye ve başarılı bir kurgunun hakkını vermeyi bilen herkesin muhakkak en azından bir iki çalışmasını izlediği üstat Hayao Miyazaki’nin şirketi Studio Ghibli; sanata katkı sağlayan pek çok isim ve şirket gibi reklam dünyasında da varlık gösteren bir kuruluş.

[youtube]https://youtu.be/CrXmPsnL-4o[/youtube]

Stüdyonun, Japonya’nın devasa yemek firması Nisshin Seifun için beş yıl önce başlayan reklam filmi serüveni geçtiğimiz aylarda yayınlanan üçüncü spot ile devam ediyor. 2010 yılında, markanın logosunu simgeleyen kırmızı bir kelebek ve Konyara adlı bir kediyle yola çıkan reklam filminin başarısının ardından yeni filmler sipariş eden Nisshin Seifun’un bu teşvikinin ardından önce 2012 yılında Ko Konyara (Little Konyara) isimli ilk çocuğu, 2015 yılındaysa Kuroneko ve Buchi adlı ikinci ve üçüncü çocuklarıyla ekranların karşısına çıkan Kedi Konyara’nın ailesi görünüşe göre büyümeye devam edecek.

[youtube]https://youtu.be/D7OS7dZSHcU[/youtube]

Reklamlarda bizzat Miyazaki’nin imzası olmasa da tarzı, projede yer alan iş arkadaşları aracılığıyla filmlere yansıyor. Miyazaki’nin uzun soluklu iş arkadaşlarından Toshio Suzuki’nin yapımcılığını üstlendiği, Akiko Yono’nun ise müziklerini yaptığı çalışmanın animasyonlarındaysa Studio Ghibli’nin en meşhur filmlerinden Kiki’s Delivery Service’in karakter tasarımlarını yapan Katsuya Kondo’nun imzası var.

[youtube]https://youtu.be/ICOD2A9VAI8[/youtube]

Kaynak: Open Culture

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.