Stars of Istanbul’un ilk yıldızı Kadıköy’de

UNICEF Türkiye işbirliğinde “Çocukların Geleceği Parlasın” sloganıyla İstanbul sokaklarını bir yıldız geçidine dönüştürecek “Stars of İstanbul” projesinin ilk etkinliği Kadıköy'de yapıldı.

21.04.2011 - 00:00 | MediaCat

UNICEF Türkiye işbirliğinde “Çocukların Geleceği Parlasın” sloganıyla İstanbul sokaklarını bir yıldız geçidine dönüştürecek “Stars of İstanbul” projesinin ilk etkinliği Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün ev sahipliğinde Kadıköy Belediyesi Başkanlık Binasında gerçekleşti. Selami Öztürk ve Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi resim öğrencileri “Kadıköy’ün Yıldızı”nı hep birlikte boyadı.

Etkinlikte konuşma yapan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, “Stars of İstanbul projesi, çocuklarımızın eğitimleri için atılmış çok önemli bir adım. Stars of İstanbul’un her bir yıldızı okuldan uzaklaşmak durumunda kalmış 100 çocuğun eğitim almasını ve akranlarının seviyesine yetişmesini sağlayacak. Herkesi bu önemli projeye destek vermeye ve yıldız alarak çocuklarımızın eğitimini desteklemeye çağırıyorum.” dedi.

Kadıköylü çocuklar boyadıkları yıldızla, 81 ilde hiç okula başlamamış ya da çeşitli nedenlerle okulu terk etmek zorunda kalmış 10- 14 yaş arası on binlerce kız ve erkek çocuğun temel eğitim alabilmeleri için destek verecek. Çocukların hayal gücünün bir eseri olacak “Kadıköy’ün yıldızı” 23 Nisan tarihinde Göztepe Özgürlük Parkı’nda, Eylül ayından itibaren ise Bağdat Caddesi’nde sergilenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.