MediaCat

Starbucks’ın yeni şubesi: Twitter

Starbucks ileride sosyal medyanın işlevini yeniden tanımlamaya aday bir uygulama başlattı.

Starbucks’ın yeni şubesi: Twitter

Twitter kullanıcıları artık ABD’de tek bir tweet ile birbirlerine 5 dolarlık Starbucks hediye çeki yollayabiliyorlar. Kullanıcıların ‘@tweetacoffee‘ yazdıktan sonra kahve ısmarlamak istedikleri kullanıcının ismini girmeleri bu işin için yeterli oluyor. Bunun üzerine ismi girilen kullanıcıya 5 dolarlık bir sanal indirim kuponunun link’i atılıyor. Kullanıcı bu kuponun çıktısını alabileceği gibi Starbucks baristalarına mobil cihazının ekranını göstererek de kendisine yollanan hediye çekini bozdurabiliyor.

Hediye çekini yollayan kullanıcının Starbucks @tweetacoffee’yi takip etmesi gerekmiyor. Çeki yollamaya karar verdiğinde, daha önce yapmadıysa kendisinden Starbucks ve Twitter hesaplarını birleştirmesi ve ödeme bilgilerini girmesi isteniyor. Bu basit gözüken mekanizmayı oluşturmak için Starbucks ve Twitter bünyesindeki ekipler aylardır işbirliği yapıyor.

Uygulamanın ilk gününde sekiz ila on bin adet hediye çeki gönderildiği tahmin ediliyor. Starbucks’tan ilk günün rakamları hakkında resmi bir açıklama gelmese de şirketin PR müdürü performansın kendi öngörülerini geride bıraktığını kabul ediyor. Uygulama şu anda hediye çekleriyle sınırlı olsa da gelecekte kapsamının artmaması için bir neden yok. Şu haliyle sosyal medya üzerinden basit bir finansman transferi olan bu uygulama belki de finans ve ticaret sektörünün sosyal medya ile bütünleştiği bir geleceğin sinyallerini veriyor.

Kaynak: Fast Company ve CNN

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.