Spotify’dan markalar için yeni ürünler

Spotify, reklamverenlerin hedef kitlelerine daha etkili biçimde ulaşmalarını sağlayacak yeni ürünlerini duyurdu.

20.07.2018 - 16:47 | MediaCat

Spotify'dan markalar için yeni ürünler

Aylık aktif kullanıcı sayısı 170 milyona ulaşan online müzik platformu Spotify ve Spotify Türkiye reklam satış haklarının sahibi AdColony, reklamverenlere hedef kitlelerine erişmeleri konusunda daha etkin kullanım sağlayacak yeni ürünlerini duyurdu.

İlk olarak, platformda yer alan çalma listeleri, Sponsored Playlist ürünü ile birlikte markaların sahiplenmesine açıldı. Popüler çalma listelerine sponsor olacak markalar, hedef kitlelerinin müzik keyfine ortak olabilecek ve sürekli bir görünürlük kazanabilecek.

Bir diğer ürün Branded Playlist ise markaların hedef kitleleri için hazırladıkları özel çalma listeleri anlamına geliyor. Spotify DJ’leri tarafından hazırlanacak olan listeler, marka ruhuna ve kampanya mesajına uygun şarkılar barındırıyor. DJ’lerin reklamverenlere özel hazırladıkları çalma listelerinde markaya özel görseller, açıklamalar ve çalma listesi ismi de yer alıyor. Spotify’da verilen reklamlar ile söz konusu listelerin iletişimi yapılırken, çalma listeleri de markaların internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında paylaşılabilir şekilde hazırlanıyor.

Spotify’ın yeni reklam ürünleri arasında display ve video reklam seçenekleri de yer alıyor. Platform üzerinde yapılan reklam yayınları MOAT, IAS (Integral Ad Science) ve Nielsen ile ölçümlenebiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.