Spotify’dan halka arz başvurusu

Spotify'ın New York borsasında işlem görmesi için başvuruda bulunuldu.

01.03.2018 - 13:35 | Sencer Uçar

Spotify ücretsiz sürümünü yeniliyor

Spotify Technology S.A., 1 milyar dolarlık halka arz (IPO) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC)  resmi başvuruda bulundu. Yapılan başvuruda, halka arzın mümkün olan en kısa sürede gerçekleşmesi talep edildi.

Yapılan açıklamada, Morgan Stanley’nin Spotify’ın IPO’suna finansal danışmanlık yapacağı ancak IPO için hisse açılış fiyatı belirlemeyeceği, hisselerin ilk halka arz edileceği gün açılış fiyatının broker’lar tarafından New York borsasına bildirilecek alım-satım emirleriyle belirleneceği bilgileri yer aldı.

Uzman tahminlerine göre, Spotify hisselerinin ortalama 132.50 dolar seviyesinden işlem görmesi halinde şirketin piyasa değeri yaklaşık 23 milyar dolar olabilir.

Kurulduğu tarih olan 2008’den bu yana yaklaşık 3 milyar dolar zarar eden Spotify, geçtiğimiz yıl yaklaşık 5 milyar dolar gelir elde etmişti. Zararın yarısı ise geçtiğimiz yıl gerçekleşmişti.

2017 itibarıyla Spotify’ın 61 ülkede toplam 159 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Aylık ücret ödeyen üye sayısı 71 milyon olan Spotify’ın en yakın rakibi Apple Music ise yaklaşık 36 milyon üyeye sahip.

Kaynak: Ntv.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.