MediaCat

Sporcuya değil su getirene sponsor

Liquid Death, sponsorluk tercihini sporculardan ziyade bir su taşıyıcısından yana kullandı.

Sporcuya değil su getirene sponsor

Büyük markaların yıldız sporcularla işbirliği yapmalarına alışığız ancak sporcuların en iyi performansı sergilemeleri için emek harcayanları markalarla bir arada pek göremeyiz. Beko ve Vodafone’un Beşiktaş JK Malzemecisi Süreyya Soner işbirlikleri akıllara gelen nadir örneklerden.

Her hamlesinde sıradanlığa meydan okuyan su markası Liquid Death, yeni kampanyasında rotasını sahadan ziyade saha kenarına çevirdi. Marka, ABD’de farklı şehirlerin NFL ve kolej takımlarında su taşıyıcılığı yapanları zorlu parkura davet etti ve yarışmada en iyi performansı sergileyen Indianapolis Colts çalışanı Travis Poulson ile 100 bin dolarlık sponsorluk anlaşması imzaladı. Liquid Death, parkurda ter döken diğer dokuz isimle de işbirliğine devam edecek.

Su olmadan sporcuların, Amerikan futbolunun hatta Amerika’nın bile bir hiç olacağını söyleyen Travis Poulson’lı reklam filminin son sözü, Nike’a göndermeyle “Just Murder It”.

Sporda sponsorluğun merkezinde hep sporcuların yer aldığını ancak mesleğini bağlılıkla sürdüren birçok yeteneğin de olduğunu söyleyen Liquid Death Yaratıcılık Başkan Yardımcısı Andy Pearson, kampanyayı, “Her işimizin odağında eğlence ve insanların gerçekten izleyip paylaşabileceği bir şeyler yaratmak var. Spor alanına adım atarken insanlara daha önce görmedikleri bir şey sunmak istedik. Sporcular milyonlarca defa kullanıldı. Biz de kendimize başka ne yapabiliriz diye sorduk” sözleriyle yorumluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.