Spor İstanbul’dan 250 bin kişilik etkinlik

17 - 20 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali 250 bin gencin katılımıyla noktalandı.

13.01.2021 - 15:52 | MediaCat

Spor İstanbul'dan 250 bin kişilik etkinlik

Fiziksel etkinliklerin yerini online etkinliklere bıraktığı 2020’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul’un katkılarıyla 17 – 20 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali (İGEF) 250 bin genci ağırladı.

Dört gün süren etkinlikte her gün 10 saat kesintisiz yayın, 40’tan fazla mini etkinlik, sekiz farklı konser ve altı farklı espor turnuvası düzenlendi. Oğuzhan Uğur ve Müge Boz’un sunumlarıyla gerçekleşen etkinliğin açılış partisi ise anlık 150 bin izleyici kitlesine ulaştı.

Aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da bulunduğu 70’ten fazla ünlü ismi ağırlayan İGEF, geçtiğimiz ay sosyal medyanın da en çok konuşulan etkinlikleri arasındaydı. Festival hakkındaki paylaşımlar Facebook’ta 60 milyon, Instagram’da 65 milyon, YouTube’da 14 milyon ve Twitter’da da 8 milyon gösterime erişti. Etkinliğe katılan ünlü konukların paylaşımları ise 13 milyon kişiye ulaştı. Etkinlik boyunca Spor İstanbul hesaplarına 84 bin yeni takipçi kazandırıldı ve 1 milyon 200 bin etkileşim elde edildi.

Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali’nin ev sahipliği yaptığı altı farklı espor turnuvasında toplam katılımcı sayısı 25 bini aşarken, turnuvaların sponsorluğunu SI, HyperX, Blizzard ve Supercell gibi markalar üstlendi.

Twitch ve YouTube’da yaşanan konser heyecanında katılımcılara her akşam mini konserler sunuldu. Edis, Pinhani, Ceza, Can Bonomo, Oğuzhan Koç, Ufuk Beydemir, İlyas Yalçıntaş ve Evrencan Gündüz gibi isimlerin sahne aldığı konserler 25 binin üzerinde tekil, 12 binin üzerinde anlık ve 250 binin üzerinde toplam izleyici sayısına ulaştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.