SPK’dan Turkcell’e iki atama

Sermaye Piyasası Kurumu Turkcell'e 2 yeni yönetim kurulu üyesi atadığını açıkladı.

16.08.2013 - 10:03 | MediaCat

Sermaye Piyasası Kurumu Turkcell'e 2 yeni yönetim kurulu üyesi atadığını açıkladı.

TBMM‘de geçtiğimiz Haziran ayında kabul edilen torba kanunda, Sermaye Piyasası Kurumu‘na (SPK) halka açık ortaklıkların yönetim kurullarında yönetim kurulu üyelerinin atanması yetkisi verilmişti. Kanuna göre SPK bu yetkisini; üyelerin tamamının ya da bir kısmının görev süresinin dolması veya üyeliklerin boşalmasını takip eden 30 gün içinde yeni yönetim kurulu üyesi seçmek üzere genel kurulun toplanamaması veya genel kurulda yeterli sayıda yönetim kurulu seçilememesi durumunda kullanabiliyor.

Hürriyet‘in haberine göre SPK bu yetkiye dayanarak Turkcell‘e 2 yeni yönetim kurulu üyesi atadığını açıkladı. Atanan isimler Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan ile Sermaye Piyasası Yatırımcı Derneği üyesi Bekir Pakdemirli oldu.

SPK’nın duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

“Kurulumuzun 11 Mart 2013 tarih ve 8/271 sayılı kararı uyarınca atanmış olan 3 bağımsız yönetim kurulu üyesine ilaveten, 29.04.2010 tarihli genel kurulda 3 yıl görev yapmak üzere seçilen ve Kurulumuz karar tarihi itibariyle görev süreleri dolmuş ve yerlerine genel kurulca yenileri seçilememiş olan yönetim kurulu üyeliklerine Mehmet Bostan ve Bekir Pakdemirli’nin, Şirket genel kurulunca mevzuata uygun üyeler seçilinceye veya Kurulca başka üyeler atanıncaya kadar görev yapmak üzere Turkcell yönetim kurulu üyesi olarak Kurulumuzca resen atanmalarına karar verilmiştir.”

Kaynak: Hürriyet, Fotoğraf: wendyvanesveld@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.