SpaceX’ten uzayda billboard planı

Projenin SpaceX ve GEC işbirliğinde 2022'de hayata geçirilmesi planlanıyor.

09.07.2021 - 12:38 | Simge Şenses

SpaceX'ten uzayda billboard planı

Bu ayın başlarında Elon Musk, SpaceX’in uzayda hayata geçireceği yeni bir proje için Kanadalı mühendislik firması Geometric Energy Corporation (GEC) ile işbirliği kurduğunu duyurmuştu. Şimdiyse GEC ve SpaceX, bu konseptin uzayda reklamcılık fikrini bir adım öteye taşımak için kullanılacağını doğruladı.

Proje kapsamında SpaceX’in Falcon 9 roketi tarafından uzaya gönderilecek bir küp uydu, uzayda reklam içerikleri gösterecek. Küp uydudaki pikselleri kontrol etmek için kullanılabilen ve farklı kuruluşların reklam alanı için rekabet etmesine izin veren bir kripto para birimiyle yapılan ödemeler uzayda salınacak olan billboard’da hangi reklamın gösterileceğinin belirleyicisi olacak.

GEC, uzaya neredeyse anında bilgi aktarımına izin verecek kuantum iletişim sistemini geliştirmeye devam ediyor. SpaceX’in uzaya 2022’de göndermeyi planladığı billboard’da reklam yayınlamak için hangi büyük şirketlerin gönüllü olacağı ise şimdiden merak konusu.

Kaynak: Design Taxi, Hype Beast

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.