Söz onur ödülünün sahibinde

Nazlı Ümit Boyner Women To Watch sahnesinde

15.09.2015 - 17:16 | Haluk Kasarcı

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve Türkiye’nin Fark Yaratan Kadınları’nı bir araya getiren Women To Watch’ta ödüller sahipleriyle buluşuyor. Ödül seremonisi Betûl Mardin ve Ajda Pekkan’ın ardından bu yıl Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün sahibi olan Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Nazlı Ümit Boyner’in konuşmasıyla başladı.

Sözlerinle Kapital Medya ailesine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ümit Boyner, Yunus Emre’nin “Dünyayı dert edenin, dünya kadar derdi olur” ifadesinden hareketle hayatı boyunca aldığı her ödül ve takdirin kendisini daha fazla sorumluluk almaya ittiğini belirterek devam etti. Her sorumlulukla yeni bir değer yaratma fırsatı bulduğunu söyleyen Boyner, dünya üzerinde yerimizi anlamlı kılanın memleket için değer yaratabilmek, birlikte yaşadığımız insanların hayatına iyilik katabilmek olduğunu söyledi.

Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü alacağını öğrendiğinde geriye dönüp baktığını ve hep birbirine inanan, sonuca odaklanan, inançlı insanlarla çalıştığını gördüğünü söyleyen Boyner “Asla yalnız başınıza köprü kuramazsınız” dedi.

Sözlerine Boyner Grup’ta kadın-erkek eşitliği konusunda neler yaptıklarını anlatarak devam eden Ümit Boyner, grubun 4915 çalışanın yüzde 47’sinin kadınlardan oluştuğunu; kadın yönetici oranınsa yüzde 41 seviyesinde olduğunu belirtti. Boyner Grup’un İyi İşler, Nar Taneleri projeleri ve Buluşum platformuna dair detaylar paylaşan Ümit Boyner “Cinsiyet eşitliği sadece bir kadın meselesi değil, bir demokrasi meselesidir. Kadın erkek eşitliği demokrasinin ön koşuludur” diyerek sözlerini noktaladı.