Söyle bana Multinet hangi yemeğim?

Marka, kart kullanıcılarının yemek alışkanlıklarını analiz ederek infografik şeklinde sunuyor.

12.12.2014 - 10:19 | MediaCat

Multinet kart sahiplerinin, kart numarası ve e-posta ile üye olarak giriş yaptıkları Söyle Bana Multinet micrositesi, dinamik infografik projelerinin Türkiye’deki ilk temsilcilerinden. Siteye kayıt olan kullanıcılar, Multinet kartı ile son aylarda yaptıkları harcamaların istatistiğini renkli ve hareketli bir dünyada görüyor. Ofis hayatının hikayeleştirildiği sahneler, fal ve tahmin oyunları ile kendi yemek alışkanlıklarının datasını eğlenceli bir şekilde inceliyor. Verilerini arkadaşları, iş arkadaşları ve Türkiye geneli ile karşılaştırabiliyor.

Sitenin kişisel infografik bölümünde kişinin en çok gittiği restoran, kaç defa hesap ödediği, Multinet kartını ayda kaç gün kullandığı, ortalama kaç km’lik mesafede yemek yediği gibi pek çok bilgi bulunuyor. Tüm datalarını inceleyen üye, eğilimleri ve alışkanlıkları üzerine yazılmış olan bir algoritma sayesinde ‘hangi yemek’ olduğunu görüyor.

Oyunlaştırılmış site, kullanıcıların arkadaşlarını sosyal ağlar veya e-posta üzerinden davet etmelerine imkan tanıyor. Kullanıcı davetini kabul eden arkadaşları ile infografiklerini eğlenceli bir dil üzerinden karşılaştırabiliyor ve arkadaşının da ‘hangi yemek’ olduğunu görüyor. Aynı yemek çıkan iki kişinin eşleştirilerek ‘yemek ikizi’ ilan edildiği site, her ay yüzlerce “tatlı para” hediye ediyor.

Her ay büyük ödülün 2000 TL olduğu projenin sosyal medya ayağında ise farklı bir ödül mekanizması çalışıyor. Sosyal medya hesaplarında #Multinetimde2000TLolsa hashtaginden yola çıkarak duyurular yapılıyor.  Facebook’ta,  Parantez ve Multinet markalarının postladığı kampanya içeriğinin altına ‘Multinet’inde 2000 TL olsa?’ sorusuna verilecek en yaratıcı cevap aranıyor. Kampanyaya Twitter’dan katılmak isteyen kullanıcılar da #Multinetimde2000TLolsa hashtagi ile en yaratıcı içeriklerini postlayarak katılabiliyorlar.

Projenin fikri ve yönetimi, markaların ihtiyaçlarına odaklanarak çözüm odaklı dijital projeler üreten yeni nesil dijital ajans Lunaria’ya ait. Lunaria, Multinet kart sahiplerine özel olarak hazırlanan Söyle Bana Multinet projesini markanın kullanıcılarıyla site ve sosyal medya üzerinden etkileşim yaratması amacı ile üretti. Yayın süresi 3 ay olan projede, ödüllerin her ay düzenlenecek çekiliş ve jüri oylaması ile verilmesi planlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.