Sosyal sorumluluk bilinci artıyor

GlobeScan’in denetiminde yapılan araştırmaya göre

12.04.2007 - 11:09 | MediaCat

GlobeScan’in denetiminde yapılan araştırmaya göre, insanlar çevresel sorumluluk bilinciyle üretilen ürünleri kullanıyor ve bu ürünlere daha fazla ödemeye razı oluyorlar. Son zamanlarda çevre bilincinin artmasıyla çevreyi kirletmeyecek ve kolayca dönüştürülebilecek ürünlerin üretimi artıyor. Kıyafetlerden kullandığımız mutfak malzemelerine kadar herşeyin yapım aşamasında çevre dikkate alınıyor.

24 ülkede yapılan, Türkiye’de Yöntem Araştırma Şirketi’nin yönettiği CSR Monitor 2007, kurumsal sosyal sorumluluk araştırması sonucuna göre dünya çevre hakkında bilinçleniyor.

Sosyal ve çevresel olarak sorumluluk bilinciyle üretilen ürünlere %10 daha fazla ödemeye razı olanların oranları dünya genelinde %68, Türkiye’de ise %69 olarak belirlenmiştir. Bu sonuçlara göre ürünlerinde sosyal ve çevresel sorumluluk anlayışıyla üretildiği ibaresini koyan şirketlerin fiyat avantajı olabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.