Nike Çin’de farklı koşuyor

Wieden + Kennedy Shangai'dan yeni reklam filmi.

05.12.2013 - 14:32 | Arzu Nilay Kocasu

Nike Çin'de farklı koşuyor

Bir muz, bir mantar, bir kırmızı biber ve bir sosisli Çin’in sokaklarını koşarak arşınlıyor. İnsanların şaşkın bakışlarını dinginlikle karşılayan komik kostümler giymiş bu insanlar esasında birer medya planlamacı, CEO, yazar, sanatçı… Büyük şehirlerde insanların yeterince yakınlık kuramadığını ve hayal güçlerinin muhtemelen yoğun iş hayatları yüzünden kısıtlandığını düşünen bu arkadaşlar, şehri keşfetmek ve yeni dostluklar kurmak için bir koşu kulübü kurmuşlar. Amaçları ise eğlenmekten ziyade farklı bir özbenlik kazanmak çünkü koşmanın, kişinin kendisi olabileceğinin ispatı olduğuna inanıyorlar.

Wieden + Kennedy Shangai tarafından Nike için tam bir Uzakdoğu münhasırlığıyla çekilmiş reklam filmi Street Runners, ilk bakışta yalnızca komik bir teşebbüs gibi dursa da esasında son derece duygusal bir mesaj içeriyor. Bireyciliğin övülmesiyle tezat oluşturacak şekilde bireye ket vuran günümüz yaşayış biçimlerine bir eleştiri niteliğinde olan reklam filmi, izleyiciye kendisi olabilmek için cesur olması ve toplumsal baskılardan sıyrılarak kendisine yönelmesi gerektiğini söylüyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.