Sosyal medyanın gündemine diziler oturdu

The Netfork, geçen hafta yayınlanan televizyon programlarının sosyal medya reyting sonuçlarını açıkladı.

26.04.2011 - 00:00 | MediaCat

The Netfork, geçen hafta yayınlanan televizyon programlarının sosyal medya reyting sonuçlarını açıkladı. Bir önceki hafta değinme oranlarında talk show’ların gerisine düşen diziler, geçen hafta yükselişe geçti.

Sosyal medya ajansı The Netfork, televizyon programlarının sosyal medya reyting sonuçlarını açıkladı. 18-24 Nisan tarihleri arasında yayınlanan programlarla ilgili sosyal paylaşım sitelerinde toplam 58.831 değinme tespit edildi. Survivor, geçen hafta da sosyal paylaşım sitelerinin hakkında en çok konuşulan programıydı. Tüm değinmelerin % 28,5’ini alan programın olumlu yorumlarında geçen hafta azalma yaşandı. Nihat Doğan’dan sıkılmaya başlayan izleyicilerin yeni favorisi ise gönüllülerden Taner oldu. Taner, ilk kez Nihat Doğan’dan daha fazla sosyal medyada yorum alırken, Taçmin de olumlu yorumlar alan yarışmacılar arasında yer aldı.

Geçen hafta değinme sıralamasında ikinciliğe bir önceki hafta dördüncü sırada yer alan Öyle Bir Geçer Zaman Ki yerleşirken, diziyle ilgili en çok değinme tecavüz sahnesiyle ilgili oldu. Gerilim artışından rahatsız olan izleyicilerin genel yorumu ise gereksiz ve fazla dram yaşandığı yönünde.

The Netfork’un Meltwater Buzz’ı kullanarak yaptığı çalışmanın sonuçlarına göre geçen haftanın üçüncüsü Behzat Ç. oldu. Tüm haftalarda hakkında yapılan yorumlarda en yüksek olumlu değinmeye sahip olan dizi, geçen haftaki bölümüyle değinme sayısında da yükselişe geçti ve üç sıra birden atladı. Behzat Ç. % 96 gibi oldukça ciddi bir oranla geçen hafta da hakkındaki yorumlarda en yüksek olumlu değinmeye sahip olan program olma ünvanını korudu.

Bir önceki haftanın ikincisi olan Disko Kralı, geçen hafta düşüşe geçti ve listede dördüncülüğe yerleşti. Hakkındaki yorumların % 90’ı nötr olan programı, Beyaz Show izledi. İzleyiciler, Beyaz Show’un kendini tekrarladığını düşünse bile geçen haftaki konukları programın olumlu yorumlarını % 94’e taşımayı başardı.

Kavak Yelleri düşüşte

Son haftalarda sosyal medyadaki değinme sayısında azalma yaşanan Kavak Yelleri, Disko Kralı’ndan önce yayınlanması nedeniyle bu programı bekleyen izleyicilerin olumsuz yorumlarına maruz kalıyor. Seyircilerin ortak görüşü ise dizinin bu sezon bitirilmesinin doğru bir karar olduğu yönünde.

Adını Feriha Koydum’un senaryosu zayıf bulunuyor

Geçen hafta sosyal paylaşım sitelerinde Adını Feriha Koydum dizisinin senaryosunun zayıf, oyunculukların ise başarılı olduğuna dair yorumlar dikkat çekti. Fakir edebiyatının yapıldığını düşünen izleyiciler, dizide klişelerin çokluğundan da şikayetçi.

Bay J ile 101 sonuncu sırada

Değinme sayısına göre son sırada bir önceki hafta olduğu gibi geçen hafta da Bay J ile 101 (%0,01) yer alırken onu, Dragons’Den Türkiye (% 0,01) izledi. En az değinilenler sıralamasında üçüncü Aklın Yolu Bir (%0,01), dördüncü Küçük Hanımefendi (% 0,01), beşinci ise Her Şeye Rağmen (% 0,01) oldu.

Kanal D, Show TV’nin liderliğini ele geçirdi

Survivor’ın birinciliği son haftalarda en çok değinilen programların televizyon kanallarına dağılımında Show TV’yi listenin başında tutuyordu. Ancak geçen hafta bu gelenek bozuldu ve Kanal D, Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin etkisiyle birinciliğe yükseldi. % 42, 1 değinme oranına sahip olan Kanal D’yi, % 37,9 ile Show TV izledi. Üçüncü sırada yer alan Star TV’nin % 11,6, dördüncü sıradaki ATV’nin % 5,2, beşinci olan TRT’nin ise %1,8 oranı bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.