Sosyal medya reytingleri açıklandı

Sosyal Medya Ajansı The Netfork’un 23 - 29 Mayıs haftası sosyal medya takibi sonuçlarına göre toplam pozitif değinmede Survivor yine birinci oldu.

31.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Sosyal Medya Ajansı The Netfork’un 23 – 29 Mayıs haftası sosyal medya takibi sonuçlarına göre toplam pozitif değinmede Survivor yine birinci oldu. Tartışma programlarının değerlendirme dışı tutularak; dizi, eğlence ve yarışma programlarının değinmelerinin tespit edildiği sosyal medya takip sonuçlarına göre; toplam pozitif değinmede Beyaz Show ikinci oldu. Geçen haftanın ikincisi Disko Kralı ise yerini bu hafta Beyaz Show’a kaptırarak toplam pozitif değinmede üçüncü sırada yer aldı.

Sosyal medya ajansı The Netfork, televizyon programlarının 23 – 29 Mayıs haftası SMR (Sosyal Medya Reyting) sonuçlarını açıkladı. Sosyal paylaşım sitelerinde toplam 68.479 değinmenin tespit edildiği dinlemede Survivor, bu hafta da sosyal medyanın gündeminden düşmeyerek birinciliğini korudu.

Survivor yine gündemde

Bu hafta gönüllülerden Taner’in yakın arkadaşı Meter’in adaya misafir olması ile ilgi çeken programda, Özge Ulusoy’un oyunlardaki şansının iyi olması; sürekli ödül kazanması sosyal medyada değinmelere konu oldu. Fiziği ile çok beğenilen Özge Ulusoy’un yanı sıra Nihat Doğan da bu hafta sosyal medyanın gündemindeydi. Doğan’ın vatozlardan kaçmak gibi hareketlerinin komik bulunduğu programdaki reklamların fazlalığı bu hafta da tepki topladı. Derya Büyükuncu’nun destekçilerinde ise artış oldu.

Hürrem Sultan saray dışında da etkiledi!

Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı Hürrem Sultan karakteriyle dikkat çeken Meriem Sahra Userli, Murat Boz ve Mesut Yar’ın konuk olduğu Beyaz Show, bu hafta sosyal medyada pozitif değinmelerini artırdı. Sempatik tavırları ile izleyicileri etkileyen Meriem Sahra Userli’nin yanı sıra Mesut Yar’ın kilo veriş öyküsü ilgi toplarken, Murat Boz’un şarkıları da beğenildi.

Cemile yaşıyor mu?

Aylin, Soner ve Mesude karakterlerinin arasında her geçen bölüm gittikçe dozajı artan gerilim izleyicilerin ilgisini canlı tutmaya devam etti. Dizinin son bölümünün kritik bir noktada bitmesi, Cemile’nin hayatta olup olmadığı konusunda izleyicileri büyük merakta bıraktı.

Sultan Süleyman ve Sadıka yakınlaştıkça değinmeler arttı!

Yeniçeri isyanının komik bulunduğu dizinin bölüm sonunda Kanuni Sultan Süleyman ile Sadıka karakterinin arasındaki yakınlaşma, sosyal medyada değinme sayısında artışa neden oldu.

Pazartesi sendromunun ilacı: Behzat Ç.

Ertesi günü unutturması sebebiyle “pazartesi sendromunun ilacı” olarak nitelendirilen dizinin son bölümü duygusal içeriği ile beğeni topladı. Dizinin bazı bölümlerine ara sıra katılan ve sevilerek izlenilen Ercüment karakterinin dizide sürekli yer alması yönünde değinmeler sosyal medyada sıkça yer buluyor.

Leyla ile Mecnun’da negatif değinme yok!

TRT 1’de yayınlanan ve her geçen gün izleyici sayısı artan Leyla ile Mecnun bu hafta da ilgi ve beğeni ile takip edildi. Dizinin son bölümü de sosyal medyada pozitif değinmelere konu olurken; diziye dair herhangi bir negatif değerlendirme tespit edilmedi.

Lale Devri yükselişte

Yayın hayatını Fox TV’de sürdüren Lale Devri, reyting yükselişini sosyal medyada da sürdürdü. İzlenme ve beğeni grafiğini yükselten dizinin konusu eleştirilere neden olsa da izleyici sayısını artırmaya bu hafta da devam etti.

Sosyal Medya “Canım Babam”ı bağrına bastı!

İzleyici ile ilk kez buluşan; Mehmet Aslantuğ ve Özge Özberk’in başrollerini paylaştığı Canım Babam’ın daha önce yayınlanmış olan “Dadı” dizisi ile benzerlikleri bulunduğu yolunda negatif değinmeler olsa da, sosyal medya diziyi samimi, sıcak bir aile dizisi olarak buldu.

Yayınlandığı güne damgasını vuran yapımlar:

Pazartesi: Survivor Ünlüler Gönüllüler
Salı: Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Çarşamba: Muhteşem Yüzyıl
Perşembe: Fatmagül’ün Suçu Ne?
Cuma: Beyaz Show
Cumartesi: Disko Kralı
Pazar: Survivor Ünlüler Gönüllüler

Toplam POZİTİF Değinme Sayısına Göre İlk 10

1. Survivor Ünlüler Gönüllüler
2. Beyaz Show
3. Disko Kralı
4. Öyle Bir Geçer Zaman Ki
5. Behzat Ç. ‘Bir Ankara Polisiyesi’
6. Muhteşem Yüzyıl
7. Muhabbet Kralı
8. Şanslı Masa
9. Bu Şarkı İkimizin
10. Leyla ile Mecnun

Kanal D, Show TV’yi geçerek haftanın lideri oldu!

Kanal D, bu hafta toplam değinmede de, toplam pozitif değerlendirmede de lider oldu. Toplam pozitif değinmede (% 45) ile birinci olan Kanal D’yi sırası ile, Show TV (%43), Star TV (% 7), TRT (% 2) ve ATV (% 2) izledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.