Sosyal ağ kullanıcıları ne istiyor?

Son yapılan bir çalışma, ünlü sosyal ağ sitelerinin kullanıcılarının isteklerini ortaya koyuyor. Geleceğin sosyal ağı bu isteklere göre şekillenebilir...

20.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Son yapılan bir çalışma, ünlü sosyal ağ sitelerinin kullanıcılarının isteklerini ortaya koyuyor. Geleceğin sosyal ağı bu isteklere göre şekillenebilir.

Sosyal ağlar, internetin tüm geleceğini oluşturuyor mu dersiniz? Şu an için oluşturmasa bile, ileride internetin böyle bir geleceğe sahip olabileceğini tahmin etmek çok da zor değil. Hem kullanıcılar, hem de sosyal ağ siteleri, bu tür bir istek içerisinde olduğundan dolayı, bu sosyal ağ denen kavramı ileride daha sık duyacağız gibi. Yapılan bir araştırma da bunu doğruluyor zaten. Ünlü sosyal ağ siteleri Twitter ve Facebook üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kullanıcılar, tüm işlerini bu siteler üzerinden halletmeye meyilli.

Araştırmayı gerçekleştiren Chitika adlı reklam ağı firmasının verileine göre, çalışmaya katılan Twitter kullanıcılarının %28.49’u, Twitter üzerinden tüm haberlere ulaşmak istiyor.

%22.56’sı ise, Twitter üzerinden sinema ile ilgili tüm bilgilere erişebilmek istiyor. Teknoloji ile ilgili haberlere, gelişmeleri ve verileri Twitter’da görmek isteyenlerin sayısı ise yalnızca %7.98’de kaldı.

Facebook’ta ise durum biraz daha farklı. Facebook kullanıcılarının %33.22’si teknoloji ile ilgili her şeyi Facebook’ta görmek istiyorken, %18.29’u genel bilgiler, yaşam rehberi gibi bilgilerin, uygulamaların Facebook’ta olmasını istiyor. Her türlü haberi Facebook’ta görmek isteyenlerin sayısı ise %18.25’te kaldı.

Kaynak: shiftdelete.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.