Sorrell: WPP de eleman çıkaracak

Barcelona'da gerçekleşen, yıllık teknoloji, medya ve telekom konferansında konuşan WPP Başkanı Sir Martin Sorrell...

20.11.2008 - 15:52 | MediaCat

Barcelona’da gerçekleşen Morgan Stanley’in yıllık teknoloji, medya ve telekom konferansında konuşan WPP Başkanı Sir Martin Sorrell, gelişmiş pazarlarda eleman kesintisine gideceklerini fakat gelişmekte olan pazarlara yatırım yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Sorrell, gelecek sene yatırımlarını Hindistan, Çin ve Brezilya’da yoğunlaştıracaklarını, WPP’nin güçlü ve sağlam bir büyümesi olduğunu kaydetti. Sorrell kendileri için kilit noktanın gelir ve gider büyümelerinde ki dengenin sağlanmasında olduğunu söyledi.

WPP’nin Amerika ve İngiltere’de eleman sayısında bir azalmaya gideceği haberleri geçen ay gazetelerde yer almıştı.

Sorrell konferansta 2009 yılının oldukça zor geçeceğini fakat 2010 yılı için daha iyimser olduğunu, 2009 yılı ortasından itibaren piyasaların toparlanmaya başlayacağını ve 2010 yılının yaraları sarma yılı olacağını kaydediyor.

Bu arada bir süredir Amerika’daki otomotiv endüstrisinin belkemiği olan General Motors için Washington bir kurtarma planı düşünüyor.

Bununla beraber diğer önemli bir otomotiv şirketi olan Ford kendini tehdit altında hissetmiyor. Ford, WPP’nin en önemli müşterilerinden biri ve otomotiv endüstrisi WPP’nin iş bağlantılarının yüzde 10’nunu oluşturuyor.

WPP’nin sahip olduğu reklam ajansları ise şöyle: JWT, Ogilvy & Mather, Young & Rubicam ve Grey.

Kaynak:brandrepuclic

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.