Ecolab hisseleri başarılı bir şekilde halka arz edildi

Henkel, St. Paul/Minnesota, ABD'de yerleşik Ecolab Inc.'de bulunan yaklaşık 67,1 milyon hissesini satma kararı aldı...

20.11.2008 - 14:49 | MediaCat

Henkel, St. Paul/Minnesota, ABD’de yerleşik Ecolab Inc.’de bulunan yaklaşık 67,1 milyon hissesini satma kararı aldı. Henkel, vergi ve masraflar öncesi yaklaşık 2 milyar Amerikan Doları (yaklaşık 1,6 milyar Euro) tutarında toplam gelir sağlayacak.

Henkel, bu satışlardan elde edilen geliri, borç ödemeleri için kullanmayı hedefliyor. Henkel Mali İşler Başkan Yardımcısı Lothar Steinebach konu hakkında şunları söyledi: “Ecolab’daki hissemizin elden çıkarılması, Henkel olarak ana faaliyet alanlarımıza daha fazla odaklanmamızı sağlayacaktır. Ayrıca bu satış, ‘A’ olan kredibilite derecemizi sürdürebilmemiz için önemli bir katkı oldu.”

Henkel’in 1989 yılından bu yana Ecolab’da yatırımı bulunmaktaydı. 1991 yılında, Ecolab ve Henkel, Avrupa’da bir ortak girişim kurarak, şirketlerden her birinin Avrupa’daki endüstriyel temizlik ve hijyen faaliyetlerini birleştirdi. Ayrıca yine o tarihte, Henkel, kalan uluslararası endüstriyel temizlik ve hijyen işbirimini Ecolab’a sattı. 2001 yılında Ecolab, Henkel’in ortak girişimdeki payını peşin olarak satın aldı. Şubat 2008’de ise Henkel, Ecolab hisselerinin bir kısmını veya tamamını satma niyetini duyurmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.