Sony ünlü “Top” reklamını Wimbledon için yeniden düzenledi

Sony ünlü "Top" reklamını farklı bir reklam ajansıyla yeniden düzenledi.

16.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Sony ünlü "Top" reklamını farklı bir reklam ajansıyla yeniden düzenledi. Wimbledon’ın başlangıcını kutlamak için yeniden hazırlanan reklamda Sony’nin 3D televizyonu tanıtılıyor.

2005 yılında Sony Bravia için renkli toplar kullanılarak hazırlanan reklamın yeniden düzenlemesi olan bu reklam da binlerce tenis topunun sokaklarda zıplaya zıplaya gittiğini görüyoruz.

2005 yılındaki Sony Bravia reklamının  2006 Cannes Lions Festival’in de Film Grand Prix’i kazanılacağı düşünülüyordu. Fakat Guinness’in "Evolution" reklamı 2006’da ödülü kazanmıştı. 

Sony’nin Wimbledon turnuvasına uyarlanan yeni reklamında bir postacı üzerine gelen tenis toplarını izliyor, toplar yol tabelasını yere düşürüyor, bisiklete çarpıyor ve yol almaya devam ediyorlar. Ta ki reklamın sonunda 2 kişinin 3D gözlüklerle oturduğunu görene kadar. Topları yakalamaya çalışan bu iki kişi ellerini boşlukta buluyorlar.

 

Online olarak yayılan ve viral olması umut edilen reklam Crayon Ajans tarafından hazırlandı. Reklamın sloganı ise "Wimbledon daha önce hiç görmediğiniz gibi".  Wimbledon 125 yıllık tarihinde ilk defa 3D olarak yayınlanacak. Bu yüzden reklam boş bir vaad vermiyor ve 3D izleme keyfine dikkat çekiyor.

Sony 3D reklamı online ve basılı kampanyalarla da destekleniyor. Sony "topu yakala" isimli online bir oyun hazırladı ve bu oyun hem tenis maçlarına bilet hem de Sony 3D ürünlerini kazanma fırsatı sunuyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.