Sony mobil arenada kalmaya kararlı

Marka yeni konumlandırması ve vaatleriyle yeni imaj kampanyasına başlıyor.

02.04.2015 - 15:56 | Haluk Kasarcı

Sony mobil arenada kalmaya kararlı

Playstation ve mobil bölümlerinin dışında kalan hemen her sahada oldukça zor günler geçiren ve adı sıklıkla küresel ve büyük çaplı işten çıkarma haberleriyle gündeme gelen Sony, akıllı telefonlar konusunda iddiasını sürdürüyor. Markanın kısa süre içinde başlatacağı imaj kampanyasına mobil bölümünde amiral gemisi konumunda bulunan Z3 akıllı telefonunun lansmanı için ayırdığı bütçe kadar yatırım yapmış olması da bu iddiayı destekliyor.

Sony mobil arenada kalmaya kararlıGeçtiğimiz haftalarda markanın üst düzey yöneticilerinden Kazuo Hirai‘nin BBC’ye yaptığı açıklamada “mobil operasyonları sürdüreceğimizin garantisi yok” açıklamasının ardından gelen küresel kampanya haberi şimdilik bu konuda suların durulacağına işaret ediyor. Gelirleri düşüş trendinde olan Sony, Playstation 4’ün devam eden başarısı ve mobil operasyondaki maliyeti düşürme stratejisine paralel olarak geçtiğimiz çeyreği kendi tahminlerinden yüzde 2,2 yukarıda tamamlamıştı.

Sony Mobile‘ın yakın dönemine ilişkin Londralı gazetecilere açıklamalarda bulunan Sony Mobile İngiltere, İrlanda ve Benelüks Pazarlama Direktörü Catherine Cherry de “Sony Mobile burada ve kalıcı. Kârlı bir gelir artışı yakalamaya odaklanacağız” ifadelerine yer vermişti.

Yeni küresel imaj kampanyası için yaratıcı hizmeti Adam&EveDDB‘den alacak olan Sony’nin yeni mottosu “I can” etrafında şekillenecek. Televizyon, açıkhava ve dijitalde etkin olarak kullanılacak olan sloganla Xperia Z3’ün uzun pil ömrü (I can stay awake for days), su geçirmezliği (I can survive underwater) ve Playstation 4‘e uzaktan erişim sağlayan remote play (I can see through walls) gibi özelliklerin vurgulanacağı belirtiliyor.

Z3 satışlarıyla görece hareketli günler geçirse de Sony Mobile’ın kat etmesi gereken yolun bir hayli zorlu olacağına şüphe yok. 2014 yılında mobil telefon satışlarının toplamında yalnızca yüzde 2 pay almayı başaran Sony’nin mobil konusundaki ısrarını önümüzdeki dönem bu yüzdenin ne denli değişeceğine paralel olarak revize etmesi gerekebilir.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.